دسته‌بندی نشده

آشنایی با دمنوش هایی که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند

علیرضا یارقلی ، در مصاحبه با مجله بنوو ، از دمنوش های گیاهی برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده و معرفی کرد و گفت: “در روزهای شیوع بیماری عروق کرونر قلب ، مصرف مایعات باید افزایش یابد تا از این بیماری جلوگیری شود ، به عنوان مثال سوپ ها مانند سوپ جو. ” رقیق مثال خوبی برای مصرف است.

وی افزود: گیاهانی مانند آویشن ، دارچین ، سیاه دانه ، زردچوبه ، مرزنجوش ، گل گاوزبان ، زعفران ، هل ، بادرنجبویه ، رزماری و بابونه به همراه سبزیجاتی مانند چغندر ، کدو ، کلم پیچ ، کدو سبز ، کرفس ، کرفس ، هویج ، زردچوبه ، نعناع ، نخود سبز و انجیر آغشته به آب ، آب انگور ، برگ زردآلو ، آناناس ، سیب و آب آن در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید و موثر هستند.

یارقلی سپس هفت روش درمانی موثر برای تقویت سیستم ایمنی بدن معرفی و تهیه کرد.

1) چای آویشن و شیرین بیان با عناب: خاصیت ضد ویروسی ضد ویروسی دارد و همراه با مواد مغذی سرشار از آنتی اکسیدان است. این داروی خوبی برای بیماری هایی مانند آنفلوانزا و سل ، عفونت های ریوی ، برونشیت و سرماخوردگی است. این چای با ترکیب یک لیوان آب با پنج عناب و یک قاشق برگ آویشن با ترکیب یک قاشق چای خوری ریشه شیرین بیان تهیه می شود. گفتنی است عناب موجود در این نوشیدنی تأمین کننده بسیار خوبی ویتامین C است که در افزایش قدرت بدنی مفید بوده و دارای خواص ضد میکروبی است.

2) چای بابونه: با مزاج گرم و خشک به شکلی که جوشانده سه گرم از این گیاه با آب جوش سه بار در روز برای تقویت سیستم ایمنی بدن م effectiveثر است. توجه به این نکته ضروری است. افراد مبتلا به آسم نباید آن را مصرف کنند. این شیاطین رو به رو هستند.

3) چای نعناع: با مزاج گرم و خشک به صورت جوشانده یک قاشق مرباخوری از برگ های این گیاه در 50 سی سی آب جوش برای تقویت سیستم ایمنی بدن مناسب است ، اما برای افراد مبتلا به آن توصیه نمی شود آسیب کبدی.

4) چای مرزنجوش: این چای ماهیت گرم و خشک نیز دارد. یک قاشق چایخوری از برگ های این گیاه به همراه 250 سی سی آب جوش یک تا دو فنجان در روز بسیار مناسب است ، اما این چای برای خانم های باردار نیز توصیه نمی شود.

5) چای مریم گلی: این چای مانند سایر چای های معرفی شده دارای طبع گرم و خشک است و به صورت یک قاشق چای خوری با آب جوش تهیه می شود و افراد می توانند آن را تا سه بار در روز مصرف کنند. برای افرادی که انواع تشنج دارند توصیه نمی شود.

6) سیاه دانه: مصرف سیاه دانه با مزاج بسیار گرم و خشک همراه با عسل برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید و م effectiveثر است به طوری که در مزاج گرم حداکثر 5/1 گرم در سرکه خیسانده و سپس خشک و سرد می شود . مزاج های کمی بالاتر از این ، البته این امر برای خانم های باردار نیز توصیه نمی شود.

7) زوفا: با طبیعتی گرم و خشک ، دم کرده به شکل یک قاشق چای خوری با آب جوش به مدت 15 دقیقه تا سه بار در روز برای تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است. مصرف زیاد این چای برای کبد مضر است.

سرانجام یارقلی تأکید کرد: “توجه به این نکته ضروری است که برای استفاده از داروهای گیاهی ، هم برای پیشگیری و هم در مراحل درمان ، مشورت با پزشک طب سنتی ضروری است ، مگر اینکه دسترسی به پزشک امکان پذیر باشد. در این حالت فقط برای پیشگیری. ” موارد منع مصرف و عوارض جانبی از گیاهان دارویی با کمترین مقدار ممکن استفاده کنید ، زیرا هر یک از این گیاهان در موارد استفاده بیش از حد منجر به عوارض جانبی می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا