تغذیه

آماده سازی دستور العمل های مربوط به تغذیه برای بیماران مبتلا به کرونا

به گزارش مجله بنوو، جلال الدین میرزای رزاز گفت: “با توجه به شیوع ویروس جدید کرونا در کشور ، که علیرغم همه تلاش ها در حال افزایش است ، در بحران فعلی احساس نیاز به حمایت غذایی کردم و در این راستا ، موسسه تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی در دانشکده علوم ، صنعت تغذیه و صنایع غذایی و انجمن تغذیه ایران را تشکیل داد.” با استفاده از اساتید حوزه علوم تغذیه ای در سراسر کشور ، سه گروه کاری در حال تدوین رهنمودهایی برای حمایت از رژیم غذایی استاندارد در کشور برای بیماران مبتلا به بیماری کرونا هستند.

رئیس انستیتوی تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی ملی گفت: این سه کارگروه شامل کارگروه پیشگیری ، کارگروه درمان و کارگروه پیگیری پس از درمان است.

وی با اشاره به شیوع بیماری عروق کرونر قلب در کشور گفت: از آنجا که در موج اول بیماری تعداد بیماران در بیمارستان های کشور به سرعت افزایش یافت ، اولویت با تهیه دستورالعمل های پشتیبانی تغذیه ای از بیماران بستری در بیمارستان بود و متأسفانه این تعداد به بسیاری از بیمارانی که تحت درمان هستند نیاز دارد. انتقال آنها به بیمارستان در مراحل مختلف درمان برای انتقال آنها به واحدهای مراقبت های ویژه و لوله گذاری و در طول مدت اقامت بیمار در بیمارستان ، به ویژه در بخش مراقبت های ویژه ، بیماران برای جلوگیری از سو تغذیه و افزایش بازده قدرت به حمایت غذایی نیاز دارند.

رزاز گفت: “تلفیق این فعالیتها با هم باعث كوتاه شدن مدت اقامت و بستری در بیمارستان ، افزایش كارآیی درمانهای سنتی و سرانجام ترخیص زودرس بیماران و احتمال استفاده از خدمات درمانی در كشور برای سایر بیماران می شود.”

وی با اشاره به اهمیت تغذیه برای افراد مبتلا به ویروس کرونا گفت: تیم درمانی به سرعت و با یک برنامه کاری فشرده موفق به نوشتن رهنمودهای جامع پشتیبانی تغذیه ای برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا شدند و پس از مطالعات مشخص شد که این دستور العمل برای اولین بار در ایران تهیه شده است. بنابراین ، با توجه به اینکه م theسسه ملی تحقیقات تغذیه پایگاه WHO و شریک آن در منطقه کشورهای EMRO ، این دستورالعملها بلافاصله به انگلیسی ترجمه شده و تصمیم گرفته شد که با نمایندگان سازمان بهداشت جهانی و مناطق EMRO تماس بگیرید. همه بیماران عروق کرونر در سراسر جهان باید به WHO ارجاع شوند جهانی شدن

رئیس موسسه تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور گفت: دو کارگروه دیگر در زمینه پیشگیری و توان بخشی از بیماری های قلبی پس از بیماری عروق کرونر به طور فشرده در حال کار هستند تا دستورالعمل های لازم را تهیه کنند که نتایج آن طی یکی دو روز آینده اعلام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا