دسته‌بندی نشده

آموزش روتوش اساسی پوست با استفاده از تفکیک فرکانس در فتوشاپ

به طور معمول ، آموزش روتوش عکس تغییر تصویر و تنظیم آن متناسب با نیازهای مشتری است. راهنمای روتوش به شما می گوید که چگونه با یک نام تجاری در آموزش روتوش یک شرکت همسو شوید.

فتوشاپ شامل دنیایی از ابزارهای از پیش ساخته شده است که عکاسان می توانند با استفاده از آنها تصاویر خود را دوباره بسازند. ما در حال بازبینی روش به اشتراک گذاری زمان ، از جمله نحوه کارکرد و نحوه بهبود تصاویر خود هستیم. برای همه ما بدون درک مدل سازی تصویر ، تفکیک زمان تکنیکی است که می توانیم برای تفکیک رنگها و تصاویر یک تصویر از معانی آن استفاده کنیم. با استفاده از این روش می توانید تصاویر خود را برای روتوش یا سایر کارها بهتر ویرایش کنید.

همانطور که قبلاً در آموزش روتوش عکس با فتوشاپ ذکر شد ، زمانهای تفکیک به ما اجازه می دهد سایه ها و رنگهای تصویر را از شکل واقعی آن جدا کنیم. این جدایی می تواند به دلیل تعدادی از عواملی باشد که می توان آنها را به عنوان اختلافات پیشرونده مانند امواج سینوسی توصیف کرد. شما احتمالاً موجی منظم در موسیقی و همچنین وضعیت اینجا را دیده اید.

فرکانس-567755_1280 ماکت
در طیف فرکانس عکس ، فرکانس های بالا حاوی اطلاعات دقیق و مختصر (آنچه ما بافت می نامیم) و فرکانس های پایین اطلاعات مربوط به رنگ و لحن تصویر را فراهم می کنند. با استفاده از فتوشاپ می توانیم این فرکانس های مکانی را به لایه های مختلف جدا کنیم و بنابراین رنگ و تن را جدا از بافت ها ویرایش کنیم.

در مثال ما از عکس املاک عمومی یک زن جوان استفاده خواهیم کرد – می توانید با کلیک روی اینجا عکس را با وضوح 1920 x 1280 بارگیری کنید. ما از روش تفکیک فرکانس برای ایجاد تعادل در قسمتهایی از پوست که در هنگام لکه های رنگی کمی وجود دارد ، متعادل خواهیم کرد.

پس از بارگیری تصویر ، باز کردن آن را در فتوشاپ شروع کنید. برای این آموزش ، ما از آخرین نسخه Adobe Photoshop Creative Cloud استفاده خواهیم کرد. اگر از نسخه قدیمی فتوشاپ استفاده می کنید ، ممکن است تجربه شما متفاوت باشد.

شروع به تکثیر لایه پس زمینه دو بار. این می تواند با انتخاب لایه پس زمینه و سپس رفتن به گزینه “لایه” و دوبار انتخاب “لایه لایه” به دست آید. اکنون باید در کل سه لایه یک تصویر را نشان دهید. برای راحتی کار ، ما می خواهیم لایه بالایی را “جزئیات” ، لایه میانی را “رنگها” و لایه پایین را “اصلی” بنامیم.

لایه اصلی نتیجه اولیه است ، اما ما در طول این آموزش آن را لمس نمی کنیم. ما می خواهیم به جزئیات و لایه های رنگ بپردازیم. اولین قدم ایجاد لایه رنگی ماست که سایه ها و رنگ های تصویر را بدون جزئیات نمایش دهد.

برای شروع ، بیایید با کلیک بر روی نماد چشم کنار آن ، لایه “جزئیات” را پنهان کنیم. این به ما اجازه می دهد ببینیم که در حال انجام لایه رنگ هستیم. هنگامی که لایه “Details” پنهان شد ، لایه “Colors” را انتخاب کنید و به گزینه “Filter” رفته و سپس “Blur” و در آخر “Gauss” Blur “را انتخاب کنید.

ترفند این است که مقدار تاری Gaussian را افزایش دهید تا جزئیات ظریف دیگر دیده نشوند ، اما شناسایی تصویر به طور کلی امکان پذیر است. در این مثال خاص ، متوجه شدم که سطح شعاع پنج کاملاً خوب کار می کند. هنگامی که سطح تاری خود را انتخاب کردید ، روی “تأیید” کلیک کنید.

اکنون باید یک لایه تا حدی تار از “رنگ ها” داشته باشید. این لایه فرکانس های پایین عکس را نشان می دهد. حالا ، بروید و لایه “جزئیات” را با کلیک روی نماد چشم کنار آن ، بار دیگر نشان دهید. همانطور که از لایه قبلی برای نمایش فرکانس های پایین تصویر استفاده کردیم ، قصد داریم برای نمایش فرکانس های بالاتر از لایه جزئیات استفاده کنیم.

با انتخاب لایه “Details” شروع کنید و سپس به گزینه “Image” رفته و “Apply Image” را انتخاب کنید. گزینه Apply Image به کاربران امکان می دهد لایه های مختلف را ادغام و دستکاری کنند. ما می خواهیم فرکانس های پایین را از لایه “جزئیات” خود کم کنیم که فرکانس های بالا را برای ما ایجاد می کند.

پس از باز شدن پنجره Apply Image ، گزینه Layer را در حالت Colors و Merge mode را بر روی Subtraction قرار دهید. در آخر ، “Scale” را روی 2 و “Offset” را روی 128 قرار دهید. این دو تنظیم آخر بر اساس حالت عمق رنگ تصویر ما روی 8 بیت تنظیم شده است. می توانید حالت رنگ خود را با رفتن به گزینه “منو” و بررسی “حالت” انتخاب شده در حال حاضر تنظیم کنید. در آخر OK را کلیک کنید.

نتیجه یک تصویر به رنگ خاکستری خواهد بود که جزئیات ریزتر تصویر را به تصویر می کشد. با تنظیم “Merge Mode” از لایه “Details” روی “Linear Light” ، تفکیک فرکانس را کامل کنید. با موفقیت رنگهای تصویر را به یک لایه با فرکانس پایین و جزئیات تصویر را به یک لایه با فرکانس بالا تفکیک کرد.

برای دیدن اینکه چگونه می توانیم از تفکیک فرکانس برای بهبود عکس خود استفاده کنیم ، با انتخاب لایه “Details” و انتخاب “Leso” شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که تنظیمات “پر” در نوار منوی بالا روی 30 تنظیم شده است تا حد انتخاب ما آشکار نباشد. اکنون ، انتخاب گسترده ای از پوست موضوع ما را توصیف کنید – نمونه ای از عکس صفحه را ببینید.

هنگامی که بخشی از طرح زمینه شما در حال حاضر انتخاب شده است ، برای اعمال تاری Gaussian به گزینه Filter menu بروید. میزان تاری را که می خواهید بسته به روش ترکیبی که می خواهید پوست خود را ایجاد کنید انتخاب کنید – ما شعاع 15 پیکسل را انتخاب کرده و “تأیید” را کلیک کنید. مشاهده خواهید کرد که صورت سوژه در مکان انتخاب شده به طور ناگهانی نرم و صاف می شود ، اما بافت باقی می ماند. با انتخاب لایه “جزئیات” و سپس استفاده از تاری Gaussian ، اطلاعات رنگی را به طور کمتری ادغام می کنیم ، اما از تداخل در بافت های طبیعی پوست جلوگیری می کنیم.

تکنیک های تفکیک فرکانس به عکاسان این امکان را می دهد تا جنبه های رنگی عکس را بدون تأثیر بر بافت و جزئیات تنظیم کنند. این روش ها برای لمس پوست یک موضوع خاص بسیار مفید هستند ، اما طبق معمول ، شما همیشه می توانید با کار خود خلاق باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا