تغذیه

اثرات زیان بار مصرف ترکیب سیب زمینی و سوسیس برای مغز

به گزارش مجله بنوو، سیسیلیا سمیری ، سسیلیا سامییری ، رئیس تیم تحقیقاتی دانشگاه بوردو فرانسه ، گفت: “مطالعه ما نشان می دهد که ساختار غذایی که می خوریم در جلوگیری از زوال عقل بسیار مهم است.”

دمانس در افرادی که بیشتر گوشت های فرآوری شده مانند برگر و سوسیس ، نشاسته مانند سیب زمینی و تنقلات مانند کیک و کلوچه مصرف می کنند ، بیشتر دیده می شود.

یافته ها نشان می دهد که در افراد فاقد زوال عقل ، رژیم غذایی معمولاً با میوه ، سبزیجات ، غذاهای دریایی و مرغ غنی می شود.

به گفته محققان ، زوال عقل از جمله بیماری آلزایمر می تواند دهه ها قبل از بروز علائم آغاز شود و رژیم های غذایی طولانی مدت نقش مهمی دارند.

سمیری می گوید: “گروه ما سالها قبل از تشخیص زوال عقل در عادات غذایی نادرست برای گوشت ها و میان وعده های پخته شده سرد مشهود بود.” از طرف دیگر ، یک رژیم غذایی متنوع و سالم خطر ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد. ”

برای این مطالعه ، 209 نفر مبتلا به زوال عقل و 418 نفر بدون بیماری در فرانسه مورد مطالعه قرار گرفتند. میانگین سنی افراد 78 سال بود و 12 سال تحت نظر قرار گرفتند. این افراد پنج سال پیش پرسشنامه تغذیه ای را پر کردند.

محققان دریافتند رژیم غذایی افراد مبتلا به زوال عقل در سالهای قبل از زوال عقل بسیار متفاوت از رژیم های فاقد زوال عقل است.

سمیری گفت: “ما همچنین دریافتیم كه یك رژیم غذایی غنی از سبزیجات با نشت گسترده ، انواع توت ها ، آجیل ها ، غلات سبوس دار و ماهی خطر ابتلا به زوال عقل را كاهش می دهد.”

وی گفت: مصرف مكرر این غذاهای ناسالم ، بیش از مقدار آن ، در خطر ابتلا به زوال عقل قابل توجه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا