دسته‌بندی نشده

ارتقای کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ لحاظ می شود

 تهران (مجله بنوو) – رئیس سازمان دامپزشکی کشور در نامه ای اظهار داشت که عرضه تخم مرغ بسته بندی شده در سراسر کشور مثبت است و نیازی به این موضوع نیست. همچنین ، تحت شرایط فراهم شده ، اقدامات لازم برای بهبود کیفیت بهداشت و رعایت دقیق بهداشت تخمها انجام خواهد شد.

به گزارش سازمان دامپزشکی، «علی صفرماکنعلی» در نامه‌ای اعلام کرد: با توجه به شرایط فعلی واحدهای پرورش طیور صنعتی تخمگذار، عرضه تخم مرغ خوراکی به صورت بسته بندی در سراسر کشور به صورت ایجابی بوده و الزامی در این زمینه وجود ندارد.

در ادامه این نامه آمده که بدیهی است با مهیا شدن شرایط اقدام لازم براساس مفاد سند برنامه ملی ارتقای کیفیت بهداشتی و تضمین سلامت تخم مرغ صورت خواهد گرفت.

همچنین رونوشت این نامه به معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شده است.

این الزام در شرایط فعلی در حالی مطرح شده که بررسی های میدانی نشان می دهد هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی فله ای در بازار بین ۴۲ هزار تا ۴۸ هزار تومان و تخم مرغ بسته بندی ۲۰ تایی ۳۸ هزارو ۵۰۰ تومان عرضه می شود.

۱۴۰ واحد بسته بندی تخم مرغ در کشور فعال است که برای حمل تخم مرغ روزانه ۲۲۸ هزار و ۵۰۰ عدد کارتن به ارزش ۶۸۸ میلیون تومان و سالیانه ۸۳ میلیون و ۴۰۲ هزار کارتن به ارزش ۲۵۱ میلیارد تومان به مصرف این صنعت می رسد.

با توجه به تولید سالیانه یک میلیون تنی تخم‌مرغ در سال، فقط ۲۵ درصد این محصول به شکل پاستوریزه جذب صنعت غذا اعم از کارخانجات تولیدکننده کیک، کلوچه، قنادی، شیرینی‌پزی و سس می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا