دسته‌بندی نشده

از مواد غذایی حاوی ویتامین C بیشتر استفاده کنید

احمد ساعی در مورد ویژگی های لیمو و مصرف آن برای تقویت سیستم ایمنی گفت: لیمو یکی از مرکبات غنی از ویتامین C است و به همین دلیل گزینه خوبی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و دریافت ویتامین C است.

این متخصص تغذیه گفت: یکی از فواید لیمو علاوه بر ویتامین C ، اسیدیته به دلیل PH کم آن است که علاوه بر ویتامین C باعث دریافت فلزاتی مانند روی و روی می شود که در گروه ویتامین ها و مواد معدنی محلول آب قرار دارند و برای بدن بسیار مفید و ضروری هستند.

ساعی با اشاره به اینکه به دلیل ترشی لیموترش مصرف آن کمتر است، اظهار کرد: بیشتر افراد ویتامین C را از میوه‌هایی مانند نارنگی، پرتقال و کیوی دریافت می‌کنند و لیموترش به دلیل ترشی آن کمتر مصرف می‌شود اما پیشنهاد ما این است که از لیموترش به عنوان اسانس و طعم دهنده در خورش ها و غذاهایی که کم حرارت هستند، استفاده شود. برای مثال یک پیشنهاد بسیار خوب برای مصرف لیموترش این است که چند قطره از آن را در پارچ آب ریخته و آن را مصرف کرد تا هم از ترشی آن کاسته شود و هم حرارت ندیده باشد.

وی در مورد مصرف لیمو و عسل گفت: اگرچه دستورالعمل مصرف لیمو با عسل برای جلوگیری از بیماری را نداریم اما استفاده از این ترکیب را منع نمی کنیم و فقط توجه بیشتری برای بیماران دیابتی لازم است ضروری است و افراد چاق هنگام استفاده از این ترکیب باید بیشتر محتاط باشند.

ساعی در پایان اظهار داشت: لیموها علی رغم تصور غلط در بین افراد ، سطح بالایی از قند ندارند و مانند سایر میوه ها از جمله پرتقال ، نارنگی و … قند طبیعی دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا