دسته‌بندی نشده

افزایش ۲۰ درصدی توزیع کود در سراسر کشور

به گزارش مجله بنوو مدیرکل شرکت خدمات کشاورزی تخمین می زند که توزیع کود در کشور 20 درصد افزایش یافته است و وقتی کودهای فسفاته و پتاسیمی وجود دارد ، بیش از 100000 تن ذخیره استراتژیک در گوشه گوشه کشور وجود دارد. برای کشاورزانی که سعی در استفاده از کود دارند موجود است.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی ، حمید رسولی در مورد آخرین وضعیت توزیع کود شیمیایی در کشور اظهار داشت: طبق وزارت ارتباطات و میزان تعیین شده در جداول توزیع ، کودهای اوره ، فسفات و پتاسیم وارد و در استانهای کشور توزیع می شود. پس جای نگرانی نیست

وی افزود: “كشاورزان در سراسر كشور باید برای تهیه کود مورد نیاز خود به روش فعلی مراجعه كنند و برای دریافت سهمیه خود با آژانس محلی تماس بگیرند.”

مدیر کل شرکت خدمات کمک گفت: در نتیجه ، بیش از یک میلیون و 600 هزار تن کود اوره از ابتدای سال 1999 در استان های کشور توزیع شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20 درصد افزایش داشته است. در مورد کودهای فسفاته و پتاسیم ، ما در حال حاضر بیش از 100000 تن کود استراتژیک داریم و در همه استان ها این کودها برای کشاورزان کافی و دوستدار کار موجود است. امیدواریم که این تلاش منجر به افزایش حجم و کیفیت تولید محصولات کشاورزی شود.

در پاسخ به سوال برخی از کشاورزان استان های حمید رسولی ، کوخیلویه و بویراحمد در مورد توزیع کود در این استان ، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 16 هزار و 600 تن کود اوره ، فسفات و پتاسیم توزیع شده است. ، و هیچ نگرانی در مورد آن وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا