دسته‌بندی نشده

انتشار لیست اسامی فروشندگان بدسابقه خارجی

به گزارش مجله بنوو یکی از اعضای کارگروه حقوقی اتحادیه واردکنندگان دام و طیور ایران گفت که برای کاهش آسیب فروشندگان بد به واردکنندگان ، بانک اطلاعاتی از فروشندگان مشهور و فروشندگان معتبر خارجی تهیه و در اختیار واردکنندگان قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه واردکنندگان دام و طیور ایران (ODA) ، سعید دوهانیان گفت: هیچ سند یا سفته ای وجود ندارد ، بنابراین خریدهای خارجی به صورت پرداخت شخص ثالث در قرارداد بین شرکت های وارد کننده و فروشندگان خارجی انجام می شود.
وی افزود: استفاده از این روش خرید کالا باعث اختلافات مالی طرفین از نظر کیفیت و وزن شده است.
دوچانیان ادامه داد: “در عرصه تجارت بین الملل ، برخی از فروشندگان به دلیل ناآگاهی تاجران و عدم استفاده از سیستم بانکی اجباری ، که به ضرر شرکت های وارد کننده است ، به تعهدات خود عمل نمی کنند.” در این راستا اتحادیه واردکنندگان دام و طیور ایران پس از کسب اطلاعات از اعضا و مشاوره کارشناسان ، اطلاعات فروشندگان معتبر و وفادار و فروشندگان بد را جمع آوری کرده و بانک اطلاعاتی مناسبی را ایجاد می کند.
دوچانیان افزود: “در زمینه تجارت داخلی ، واردکنندگان معمولاً در ترخیص گمرک ، انبار و حمل و نقل شرکت ها و رسیدگی به هزینه های حقوقی با مشکل روبرو هستند و لازم است اقدامات در این زمینه انجام شود.”
یکی از اعضای انجمن واردکنندگان دام و طیور ایران گفت: اتحادیه همچنین سازوکار لازم را برای احراز صلاحیت پیمانکاران مختلف (کارگران ترخیص کالا ، انبارها و غیره) فراهم کرده است تا قرارداد اعضا از خطر کمتری برخوردار باشد.
یکی از اعضای کارگروه حقوقی اتحادیه واردکنندگان دام و طیور ایران خاطرنشان کرد: در دستور کار است.
وی یادآور شد: از دیگر اقدامات انجام شده برای کمک حقوقی به اعضای اتحادیه واردات دام و طیور ایران ، ارتقا تجربه شرکت ها در آموزش در زمینه تجارت بین الملل (قرارداد ، اینکوترما و غیره) خواهد بود.
دخانیان گفت: “استفاده از فرصت های سازمان توسعه تجارت و شوراهای حل اختلاف ، اعمال حقوق اعضا و جلوگیری از فعالیت فروشندگان بی فروش و غیرمجاز از دیگر اقداماتی است كه توسط كارگروه قانونی اتحادیه انجام خواهد شد.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا