دسته‌بندی نشده

با این نکات آموزش داوینچی به ویرایش خود سرعت بخشید

DaVinci Resolve 12.5 یک نیروگاه غیر خطی برای ویرایش است. با این نکات سریع آموزش نرم افزار داوینچی فارسی گردش کار خود را بهینه کنید.
به روزرسانی نسخه های جدید برنامه ها به زمان نیاز دارد. در پایان ، به همین دلیل است که بسیاری فقط سال به سال از نسخه مشابه استفاده می کنند. این آشنا است ، و شما قبلا با آن آشنا شده اید. از این گذشته ، توانایی سریع کار کردن می تواند کاری را انجام دهد یا آن را بشکند.

در آموزش کامل davinci resolve چند نکته سریع برای دلگرم کردن سریع شما با ویژگی های DaVinci Resolve 12.5 آورده شده است.

پوشه مورد علاقه
آیا مجموعه ای از عناصر یا جلوه های صوتی دارید که غالباً از آنها استفاده می کنید ، اما موارد زیادی وجود دارد که وارد کردن کل پوشه در روند کار بسیار سنگین است؟ در این صورت ، تنظیمات پوشه Favorites را بررسی کنید. خیلی ساده ، در صفحه رسانه ، به پوشه تعیین شده در لیست میزان صدا بروید ، کلیک راست کرده و Add Folder to Favorites را انتخاب کنید.

با این نکات سریع – پوشه موارد دلخواه – راه حل ویرایش خود را تسریع کنید

اکنون می توانید به راحتی سلسله مراتب پوشه ها را دور بزنید و مستقیماً به پوشه عناصر / رسانه خود بروید تا فایل های انتخاب شده را در صورت نیاز وارد کنید.

صدای خود را در استخر رسانه همگام سازی کنید
روزهایی را که باید صدا را با یک برنامه یا پلاگین جداگانه همگام سازی می کنید – یا حتی با دست – فراموش کنید. در چند مرحله ساده می توانید این کار را به سرعت در استخر رسانه انجام دهید.

Ctrl کلیپ و فایل صوتی خود را انتخاب کنید ، با هر دو مورد برجسته راست کلیک کرده و گزینه های همگام سازی مورد نیاز را انتخاب کنید.

راه حل ویرایش خود را با این نکات سریع – مخزن رسانه – تسریع کنید

اگر فیلم و فیلم صوتی شما دارای فراداده جدول زمانی است ، همگام سازی خودکار را بر اساس جدول زمانی انتخاب کنید. اگر با DSLR عکاسی می کنید و صدای شما با ویدیوهایتان ترکیب شده است ، می توانید همگام سازی خودکار شکل موج را انتخاب کنید.

Resolve کار شگفت انگیزی در همگام سازی خودکار انجام می دهد چه از روش timecode استفاده کنید و چه از شکل موج. همچنین می توانید براساس کد زمان ، همگام سازی خودکار را انتخاب کرده و آهنگ هایی را ضمیمه کنید که صدای همگام سازی شده را به تمام جدول زمانی هایی که شامل فیلم هستند اضافه کنید. اگر متوجه شدید که کلیپ شما در حال پخش صدای ضبط شده و صدای دوربین است ، این مراحل را دنبال کنید تا صدای دوربین حذف شود.

روی ویدئو کلیپ خود راست کلیک کرده و Clip Properties را انتخاب کنید.
در منوی کشویی ، به برگه Audio بروید.
آهنگ های صوتی را از 2 به 1 تغییر دهید.
کانالهای صوتی را از یک کانال تعبیه شده به یک کانال مرتبط با دو کانال منبع تغییر دهید.
راه حل ویرایش خود را با این نکات سریع – کانالهای پیوند داده تسریع کنید

برای علامت گذاری کلیپ ها از صدا استفاده کنید
اگر صدا و عکسهای خود را در صفحه رسانه همگام سازی کنید ، می توانید با برش دادن کلیپ به شکل موج صوتی ، کلیپ کلیپ خود را در صفحه ویرایش کمی روانتر کنید. اگر در حال انجام مصاحبه یا سخنرانی هستید ، این بسیار مفید است.

با این نکات سریع – ویرایش کلیپ ها – راه حل ویرایش خود را تسریع کنید

در صفحه ویرایش ، بر روی کلیپ عکس خود دوبار کلیک کنید تا در صفحه منبع بارگذاری شود. روی بیضی در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و Show Full Wave Clip را انتخاب کنید.

سرعت بخشیدن به ویرایش و حل خود را با کمک این نکات سریع – کلیپ کامل

اکنون می توانید فیلم های خود را با تعیین موقعیت لحظه های صحبت قبل از قرار دادن آنها در جدول زمانی ، سریعتر اصلاح کنید.

قبل از وارد کردن ، کلیپ های بلند را برش دهید
به طور معمول ، شما پرونده های خود را وارد می کنید و سپس نقاط شروع و پایان را در نمایشگر منبع یا جدول زمانی خود تنظیم می کنید. Resolve گزینه برش کلیپ های طولانی هنگام واردات را ارائه می دهد. اگر یک کلیپ ده دقیقه ای داشته باشید ، ممکن است زمانی برای خطا یا عکاسی از طبیعت مفید باشد و وارد کردن کل پرونده و اسکراب کردن آن در جدول زمانی بسیار طولانی خواهد بود. ایجاد کلیپ های فرعی کار با رسانه را آسان تر می کند.

با این نکات سریع – اصلاح کلیپ ها ، راه حل ویرایش خود را تسریع کنید

کافیست بر روی فایل رسانه کلیک کنید تا آن را در بیننده قرار دهید ، منطقه تعیین شده خود را پیدا کنید ، نقاط ورود و خروج خود را علامت گذاری کنید ، بر روی دونده قرار بگیرید ، کلیک راست کرده و ایجاد زیرپوشیده را انتخاب کنید. با این کار فایل به جای کل کلیپ به طول مشخص شده وارد می شود. مهم است که توجه داشته باشید که این یک پرونده جدید در درایو رسانه شما ایجاد نمی کند. کد زمان کلیپ نیز از همان جایی که در اصل در کلیپ ظاهر شده آغاز می شود. همچنین می توانید از یک فیلم چند قطعه ایجاد کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا