دسته‌بندی نشده

برای طرح زهکشی اعتبار 300 میلیاردی اختصاص داده شد

به گزارش مجله بنوو مطابق گفته مدیرکل اداره امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ، در زمینه اختصاص مه برای پروژه زهکشی ، اطمینان داریم که این پروژه در 1400 سال اجرا می شود و در 1400 سال نیز اجرا می شود. همچنین در مرحله اول 150 میلیارد تومان از این وام پروژه پرداخت شد.

به گفته وزارت جهادکشاورزی ایهاد ، مدیرکل اداره امور آب کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی ایهاد هنگام اعلام این خبر افزود: “ما امیدواریم که این پروژه در 35000 هکتار اجرا شود و در 1400 سال دیگر کار آن آغاز می شود.

رضا صرافازی با بیان اینکه دولت امسال وام خوبی به این پروژه اختصاص داده است ، گفت: کل وام مصوب این طرح 300 میلیارد تومان است که 150 میلیارد تومان آن در مرحله اول پرداخت شده است.

وی گفت: حدود 280 هزار هکتار در استان گلستان ، 150 هزار هکتار در مازندران و 100 هزار هکتار در گیلان به زهکشی نیاز دارد.

صرافازی افزود: “طرح زهکشی یکی از برنامه های اضافی است که به اجرای طرح مهر و موم و همچنین اثربخشی طرح های علف های هرز در مناطق شمالی کشور کمک می کند.”

وی همچنین به اهمیت تولید آب کشاورزی اذعان داشت: توسط معاون وزیر آب و خاک ، انواع زمین های کشاورزی از جمله تجهیزات و نوسازی زمین های کشاورزی ، آبیاری با اولویت ، تأمین آب لوله کشی ، معرفی شبکه های فرعی آبیاری درجه 3 و 4 و بازسازی کانال. اجرای پروژه ها بازده آب و بازده آبیاری.

مدیرکل بخش امور آب کشاورزی وزارت جهاد افزود: “در حال حاضر ، بهره وری کشاورزی در کشاورزی 46/1 و راندمان آبیاری در زمین های کشاورزی 45-77٪ است.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا