دسته‌بندی نشده

بهترین گزینه ها برای آموزش لایت روم RawTherapee | Capture One | DxO |

محصولات Adobe صنعت استانداردی برای عکاسان سراسر جهان است. اما برعکس ، در مورد آموزش لایت روم cc چطور؟ اول ، آیا مواردی وجود دارد که بتواند آب را برای این پروژه عظیم نگه دارد ، و دوم ، اگر چنین است ، چه؟
برای آن دسته از شما که فرمت های ویدیویی Lightroom ، RAW و jpeg را امتحان نکرده اید ، یک نسیم است. این بسیار کاربر پسند است ، تمام عکس های شما را در کتابخانه شما بارگذاری می کند و بیشتر نیازهای ویرایش شما را برآورده می کند.

توجه: اطلاعات Old Lightroom دیگر در دسترس نیست. Lightroom (4 ، 5 ، 6) Lightroom Classic نام دارد و فقط برای اشتراک در دسترس است. روزهای خرید (و نگهداری) این برنامه گذشته است. برای استفاده از Lightroom CC یا Classic ، باید برای همیشه هزینه کنید.

Adobe Lightroom
بیایید نگاهی بیاندازیم به چه چیزی لایت روم را عالی می کند. درست در خارج از خفاش ، Lightroom یک مبدل RAW است. با این کار تصاویر RAW شما از دوربین گرفته می شود و به شما امکان می دهد همه آنها را فوراً مشاهده کنید.
چرا این جایزه است؟ خوب ، اکثر کاربران کامپیوتر می دانند که پیش نمایش تصاویر RAW در دسک تاپ تقریباً غیرممکن است. Lightroom به شما امکان می دهد تمام عکس های خود را در یک منطقه مفید مشاهده کنید. برای یک پیش نمایش سریع و سریع بسیار عالی است.
نه تنها می توانید عکس های خود را به هر روشی که تصور کنید ویرایش کنید (نوردهی ، هایلایت ها ، سایه ها) ، Lightroom به شما امکان می دهد در تمام قسمت های تصویر خود با HSL (رنگ ، اشباع ، درخشش) بازی کنید. اگر استفاده از منحنی بیشتر مورد علاقه شماست (مانند فتوشاپ) ، لایت روم نیز مقداری دارد.
فراموش نکنید که تحت تأثیر منطقه حضور قرار بگیرید ، که به شما امکان می دهد عکس های خود را واضح تر کنید ، یا جزئیات بیشتری را به آن نمای یکپارچه اضافه کنید.
یکی از بزرگترین و مفیدترین مناطق در لایت روم ابزار ماسک است. در اینجا می توانید مناطقی را در تصویر خود برای ویرایش انتخابی تر انتخاب کنید.
اگر می خواهید فقط روی پس زمینه تمرکز کنید ، این همان چیزی است که باید استفاده کنید. مناطق را با استفاده از این ابزار انتخاب کنید ، سپس تصویر خود را با استفاده از لغزنده ویرایش تنظیم کنید.
Lightroom دارای مقدار زیادی از کارهایی است که می توانید انجام دهید (پردازش HDR ، پانوراما ، اعوجاج لنز) که می توانیم به طور کامل در اینجا وارد آنها شویم. اگر می خواهید بیشتر بدانید ، راهنمای کامل Lightroom ما را اینجا بخوانید.
برای مقایسه در Lightroom Vs. فتوشاپ ، این مقاله برای شماست.
شخصی که در حال ویرایش عکس روی لپ تاپ روی دسک تاپ است – بهترین گزینه در Lightroom

Lightroom Vs. RawTherapee
RawTherapee یک ابزار ویرایش منبع باز معتبر است که به عنوان جایگزینی برای Lightroom استفاده می شود. این یک روند کاری مشابه دارد ، مانند ارسال تصاویر پردازش شده به برنامه های دیگر برای ویرایش بیشتر.
همچنین مخرب نیست ، بدین معنی که کاربران می توانند با کلیک یک دکمه پرونده اصلی را بازیابی کنند. این یک پردازنده RAW است ، دقیقاً مانند Lightroom. این به شما امکان می دهد عکس های خود را بلافاصله ببینید ، نه بعد از کلیک کردن روی هر یک به صورت جداگانه.
با این حال ، آنچه این برنامه مورد توجه قرار می دهد این است که عکس های شما را برای شما در پوشه ها مرتب نمی کند. شما باید این کار را به صورت دستی انجام دهید یا راه دیگری پیدا کنید. پس از حضور در آنجا ، می توانید رنگ و رتبه بندی را اعمال کنید تا هر طور که تمایل دارید جدا شوید.
کاربران دوربین فوجی فیلم عاشق استفاده از این برنامه هستند زیرا کار با فایل های RAW آنها چالش برانگیز است. RawTherapee در این زمینه به خوبی کار می کند و شبکه ای قوی از آماتورها و پیروان را ایجاد می کند.
رابط کاربری آن مانند Lightroom است و با این وجود منحنی یادگیری را برای دنبال کردن به شما می دهد. هنگامی که وقت خود را سرمایه گذاری کردید ، پاداش خوبی خواهید گرفت. بهترین چیز در مورد این برنامه گزینه Lightroom رایگان است که برای ویندوز ، OSX و Linux در اینجا موجود است.
کل: ★★★★ ☆
این برنامه رایگان و بسیار شبیه Lightroom است ، اما در کتابخانه موجود نیست و عکس های شما را برای ویرایش کارآمد ذخیره می کند.
عکس صفحه از استفاده از ویرایش RawTherapee به عنوان جایگزینی برای Lightroom

Lightroom Vs. یکی را بگیرید
Capture One برنامه ای است توسط کمپانی دوربین Phase One. آنها کارها را متفاوت ، اما بسیار حرفه ای انجام می دهند. اگر یک برنامه وجود داشت که به عنوان یک جایگزین مستقیم برای Lightroom عمل کند ، Capture One این یک برنامه بود.
ارزان نیست ، اما حتی در آن زمان لایتروم قبل از توقیف اشتراک نبود. این یک ابزار چشمگیر است و مجموعه ای گسترده از ویژگی ها را ارائه می دهد ، به این معنی که کارهای زیادی در اینجا نمی توانید انجام دهید.
یکی از مزایای بزرگ Capture One ، امکان وارد کردن کاتالوگ های Lightroom است. اگر احساس می کنید بعضی از کاتالوگ هایی که انتخاب کرده اید به ایده دیگری از خرج کردن نیاز دارند ، این عالی است. همچنین ، اگر از لایت روم بیمار هستید ، وقت و انرژی شما در تنظیم کاتالوگ ها هدر نمی رود.
Lightroom ساده و آسان برای استفاده است. Capture One ابزار ویرایش شما را به روشی جذاب و بصری ارائه می دهد که بسیار گسترده است زیرا چشمگیر است.
این یک ابزار ویرایش حرفه ای است ، نه برای افراد ضعف قلب. اکثر کاربران از گزینه موجود استفاده کامل نخواهند کرد و ممکن است آن را بیش از حد پیدا کنند.
من خودم برای رفتن به مقداری مشکل داشتم زیرا به برنامه های Adobe بسیار عادت کرده ام ، اما به راحتی فراموش می کنم که در ابتدا با Lightroom همین مشکل را داشتم. همانطور که انتظار می رود ، جایگزینی برنامه های ویرایش با یک منحنی یادگیری همراه خواهد بود.
این برای Windows و Mac در دسترس است ، با یک دوره آزمایشی رایگان (قبل از خرابی زیاد) در اینجا.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا