تغذیه

تشدید التهابات در روده بر اثر مصرف فروکتوز

به گزارش مجله بنوو، بیماری التهابی روده اصطلاحی برای بسیاری از مشکلات گوارشی مانند کولیت و بیماری کرون است.

علائم رایج بیماری التهابی روده شامل اسهال مداوم ، درد شکم ، خونریزی مقعدی یا اسهال خونی ، کاهش وزن غیرقابل توجیه و خستگی است. شیوع این بیماری در جهان در حال افزایش است.

مطالعات قبلی بر روی حیوانات نشان داده است که رژیم غذایی حاوی فروکتوز می تواند به روده آسیب برساند و باعث التهاب شود. بنابراین ، یافته های جدید نشان می دهد که مصرف بیشتر فروکتوز در دهه های اخیر نقش مهمی در افزایش خطر بیماری التهابی روده دارد.

فروکتوز معمولاً به نوشیدنی های گازدار ، آب نبات و غذاهای فرآوری شده اضافه می شود.

دیوید مونتروز ، محقق ارشد تحقیق در دانشگاه استونی بروک در نیویورک ، گفت: “یافته های ما نشان می دهد كه رابطه مستقیمی بین فروكتوز در رژیم غذایی و بیماری التهابی روده وجود دارد.” “این یافته ممکن است در انتخاب نوع رژیم غذایی برای بیماران مبتلا به بیماری التهابی روده مهم باشد.”

محققان دریافتند که دادن آنتی بیوتیک به موش ها باعث کاهش اثرات مضر یک رژیم غذایی با فروکتوز بالا بر روی روده می شود ، که ممکن است نشان دهد که باکتری های روده آسیب را کنترل می کنند.

این تیم همچنین دریافت که رژیم غذایی گسترش بسیاری از انواع باکتری ها در روده را تغییر می دهد. رژیم غذایی سرشار از فروکتوز باعث رشد این باکتری ها و افزایش التهاب می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا