تغذیه

تغذیه در تعیین جنسیت جنین چه تاثیری دارد؟

به گزارش مجله بنوو،یکی از مهمترین زمینه های سلامت زنان ، بهداشت باروری است. تغذیه یکی از مهمترین عوامل محیطی است که از زمان بلوغ بر سلامت باروری زنان تأثیر می گذارد و حتی در اوایل بحث کمتری در بحث بهداشت باروری و باروری مورد توجه قرار گرفته است.

“با توجه به کیفیت و کمیت مواد غذایی دریافتی ، به عملکرد هر سلول از بدن ، سیستم عصبی ، سیستم هورمونی و سیستم ایمنی بدن که مسئول حفظ یک قدرت تولید مثل سالم است بستگی دارد ، بر کیفیت و مقدار تغذیه بر روند پیری بسیاری از سلولهای مرتبط با باروری و همچنین بر روند پیری بسیاری از سلولها در بدن تأثیر می گذارد. نقش تغذیه ممکن است در بیماریهای قلبی عروقی ، دیابت و سایر موارد برجسته باشد بیماری های مزمن ، اما دقیقاً نقش تغذیه است که برای افزایش شیوع ناباروری به همان دلایلی که در بیماری های دیگر شناخته شده است ، مهم است. امروزه ما به خوبی می دانیم که الگوهای غذایی نقش مهمی در پاسخ های هورمونی موثر در درمان ناباروری نوع کربوهیدرات و پروتئین دریافتی در گرم دستگیره ها ، میزان و رابطه بین کربوهیدرات و پروتئین چرب دریافتی ، نیاز به انطباق مصرف غذا با تغییرات هورمونی در طول روز ، وضعیت مصرف نمک و وضعیت آنتی اکسیدانی و افزایش شیوع چاقی ناشی از بلوغ از عوامل موثر هستند.

وی ادامه داد: امروزه شواهد مهم علمی نه تنها تأثیر تغذیه کوتاه مدت زوجین بر کیفیت اسپرم ، بلوغ تخمک ، کیفیت اسپرم ، کاشت بلکه تأثیر تغذیه بین نسلی از این نظر بسیار مهم است. ” علاوه بر این ، تغذیه زن در دوران بارداری نقشی اساسی در مهندسی سلامتی آینده کودک او دارد. پروژه های عمده در سراسر جهان که تأثیرات تغذیه جنین را بر سلامت نسل آینده و بروز بیماری مزمن بررسی می کنند ، تأثیر تغذیه قبل از جنین و جنین بر نتیجه حاملگی و نسبت زن و مرد را به خوبی نشان می دهند.

گیاهی در پاسخ به این سال که آیا مسئله تغذیه در زمینه درمان ناباروری جایگاه لازم را داشته است ، گفت: در سال های اخیر تلاش های زیادی برای طرح این سوال انجام شده است اما مردم و حتی متخصصان نقش تغذیه در بیماریهای قلبی عروقی ، دیابت و پوکی استخوان در مورد ناباروری کمتر شناخته شده است ، شاید یک دلیل شیوع فزاینده ناباروری در قرن گذشته در مقایسه با قرنهای گذشته باشد.

وی افزود: در حال حاضر نقش تغذیه در سلامت باروری عمدتا با چاقی و لاغری ارتباط دارد ، در حالی که رابطه بین چاقی و ناباروری تمام ماجرای نقش تغذیه در سلامت باروری نیست. اگر مسئله تغذیه در بهداشت باروری از سطح تغذیه جامعه تا سطح مطالعات سلولهای مولکولی در نظر گرفته شود ، هم در کاهش شیوع ناباروری در کشور و هم در بهبود نتایج اتفاقات بهتری رخ می دهد. درمان ناباروری

گیاهی در مورد نیاز به مشاوره تغذیه ای در روند درمان ناباروری گفت: مشاوره تغذیه ای برای زوجین نابارور از ابتدای درمان ناباروری مهم است زیرا با ارزیابی ساده غذایی و شناسایی الگوهای تغذیه ای نامطلوب که بر باروری تأثیر می گذارد ، با آموزش ، مداخلات و شخصی سازی مناسب. ” این می تواند شانس درمان ناباروری را افزایش دهد. بسیاری از زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک با اصلاح رژیم غذایی و بدون نیاز به درمان های پیچیده ، به طور طبیعی باردار می شوند.
علاوه بر این ، سلامت تغذیه در دوران بارداری تأثیرات مهمی بر سلامت مادر و جنین دارد و در این حالت ، شاخص وزن به تنهایی نشان دهنده تغذیه مطلوب نیست.

در پاسخ به این سال که چه نکاتی در مشاوره تغذیه ای زوجین نابارور باید در نظر گرفته شود ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی افزود: توجه به سن ، علت ناباروری ، سایر بیماریهای همراه ، روشهای قبلی باروری ، سابقه پزشکی دقیق. بر اساس سوابق پزشکی فردی و خانوادگی ، رژیم دارویی تجویز شده توسط بیمار ، زمان تخمین زده شده تا شروع چرخه درمان ناباروری و شروع بارداری ، وضعیت دستگاه گوارش و از همه مهمتر شرایط روانی ، تجارب و باورهای فرد. تغذیه ، باروری و از همه مهمتر سلایق فرهنگی ، اقتصادی و غذایی باید در نظر گرفته شود.

وی در مورد تغذیه جنین و تعیین جنسیت گفت: “به طور کلی ، مطالعات انسانی در این زمینه بسیار محدود است و بیشتر اطلاعات مربوط به تعادل یونی و اسیدیته از مطالعات حیوانی حاصل می شود.” به راحتی می توان گفت که شواهد علمی برای تعیین جنسیت وجود دارد. بله ، احتمال دریافت کالری صحیح توسط پسر در هنگام صبحانه را افزایش دهید و وضعیت متابولیک مادر را به بهترین حالت برسانید. مطالعات اپیدمیولوژیک و جمعیت شناختی همچنین تأیید کرده است که به عنوان مثال ، گرسنگی طولانی مدت در زمان جنگ و قحطی احتمال داشتن یک پسر بچه را کاهش می دهد به عبارت دیگر ، اگر تعادل انرژی مادر منفی باشد ، او احتمال پسر بچه شدن را دارد. در حقیقت ، دریافت انرژی کافی ، دریافت کافی گلوکز و به حداقل رساندن نوسانات قند خون برای کاشت جنین مرد مهم است و به نظر می رسد جنین های نر سیگنال هایی را برای افزایش نیازهای پایه به مادر ارسال می کنند. بنابراین ، اگر عادات غذایی مادر (مانند کنار گذاشتن وعده های غذایی) نشانه گرسنگی باشد ، احتمال زنده ماندن پسر کاهش می یابد.

گیاهی در پاسخ به این سوال که آیا شواهد محدود می تواند به عنوان پایه ای برای توصیه های رایج در فضای مجازی و باروری و رژیم های غذایی دختران مورد استفاده قرار گیرد ، افزود: “البته ، این یافته ها نمی تواند مبنای مشاوره به مردم باشد ، اما متأسفانه این موارد در روزهای آینده ، لیستی از آنچه می خواهیم بخوریم یا نه ، تهیه کرده ایم. هیچ اسنادی برای زوج هایی که می خواهند جنسیت خود را تعیین کنند بسیار رایج نیست. این پیشنهادات هیچ ارتباطی با افزایش احتمال به دنیا آوردن جنین از جنس مورد نظر ندارد ، بلکه بدن مادر را نیز در معرض دید قرار می دهد. به دلیل نواقص خاصی لازم است بدانید که هیچ رژیم غذایی برای افراد مختلف یکسان نیست ، زیرا بهترین رژیم غذایی باید متناسب با شرایط موجود و شرایط هر یک از زوجین باشد.

وی گفت: “نه تنها هر رژیم لاغری احتمال موفقیت در تولیدمثل را افزایش نمی دهد ، بلکه رژیم های خاص کاهش وزن باعث از بین رفتن هورمون ها ، اعصاب و سیستم ایمنی بدن می شوند ، در نتیجه بارداری آغاز می شود و اگر خانمی باردار باشد”. کمبود غذا در طی مراحل به اشتباه بر بارداری و سلامت جنین او تأثیر می گذارد. کاهش سریع وزن ، گرسنگی طولانی مدت و استفاده از کاهش وزن بهانه ای برای از بین بردن منابع مهم ویتامین ها و مواد معدنی. امروزه ، سو abuse استفاده از رژیم کتوژنیک و رژیم غذایی باشگاه تمرکز بر فروش مکمل ها است ، که سلامت باروری زنان را تهدید می کند. به آرامی

“نکته این است که شمارش کالری تنها بخشی از روند برنامه ریزی رژیم غذایی است. شما ممکن است بتوانید کالری دقیق را محاسبه و محدود کنید ، اما در این محدوده کالری ، نسبت تغذیه صحیح برای حمایت از باروری و سلامت باروری ضروری است.” قابل قبول نیست . شمارش کالری بدون داشتن دانش مناسب تغذیه ای می تواند بسیاری از افراد را گیج کند و کمبود نسبت مواد مغذی مناسب می تواند منجر به کاهش متابولیسم ، پیری زودرس تخمک ها ، تخمک گذاری ناکافی و عدم توانایی در دستیابی به بارداری مطلوب شود.

وی گفت: “امروز ، تحقیقات در مورد تغذیه و باروری محدود به غذا یا تکنوتروتین نیست ، بلکه رابطه بین ساختار رژیم غذایی و باروری و ناباروری است. برای کربوهیدرات ها ، مقدار کل کربوهیدرات ها در رژیم غذایی و تحقیقات جالبی در مورد نسبت پروتئین و چربی دریافتی ، نوع کربوهیدرات دریافتی و رابطه بین رعایت این نسبت ها و متابولیسم و ​​باروری انجام شده است. به طور خلاصه ، اگر مصرف قندهای ساده باعث افزایش مقاومت به انسولین شود ، تأثیر نامطلوبی بر باروری خواهد داشت مقاومت در برابر انسولین و بیماری های مرتبط با ناباروری ، به ویژه بیماری های مربوط به تخمک گذاری ، کاملاً اثبات شده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا