دسته‌بندی نشده

تلاش هایی برای توسعه نهضت گلخانه ای کشور در حال انجام است

به گزارش مجله بنوو، اداره جهاد توسعه کشاورزی شرکت شهرکهای کشاورزان با آماده سازی برای توسعه عمده مزارع شهری و مجتمع های گلخانه ای ، گام بزرگی در برنامه اقدام کشور برداشته است.
به گفته وزارت جهاد کشاورزی زراعت ، این شرکت قصد دارد با تأمین زیرساخت های کشاورزی شهری و روستایی در سه منطقه گلخانه ها ، ماهیگیران و دام ها و در زندگی کوتاه خود در این زمینه گام های بلندی بردارید.

بر اساس بسیاری از فعالیتهای اجرایی و عملیاتی در منطقه نمونه ، در اولین گام ، منطقه اردبیل ذکر شده است.

ولسوالی اردبیل با داشتن سابقه کشاورزی یکی از استانهای برجسته صنعت گرمایش کشور دشت مغان نام عمومی ایرانیان است همه در بخش کشاورزی آغاز شده است.

اکنون ، با احداث عملیات بزرگ ساخت و ساز در 500 هکتار ، گامی به سوی تحول گام برداشته است و طولی نمی کشد که گامی دیگر در هزار هکتار از اراضی این دشت در شرایط زندگی و گلخانه ها از نظر تولید تغییر در کشاورزی و انقلاب سبز نوید گلخانه ای در منطقه را می دهد.

در یک دوره کوتاه از زندگی خود ، شرکت کشاورزی Towns شروع به تحول در گلخانه در سراسر کشور کرد و در راستای مرحله دوم انقلاب ، گام های بزرگی را برای هدایت سرمایه گذاران و علاقمندان به بخش تولید در محل کار و درآمد.

منطقه اردبیل با 1700 هکتار از شهرستانها و گلخانه ها مرحله اول است و پیش بینی می شود این دانش بیش از 2 هزار تن گوجه فرنگی و 3 هزار تن خیار و بذر برداشت و حداقل 10 نفر به طور مستقیم در هر هکتار تحویل کار می کنند و از محصولات تولیدی فروش می گیرند.

در شهرهای این شهرستان علاوه بر فعالیت های حوزه دام ، مراحل مهمی ذکر شده است.

طبق این گزارش ، یکی از مزایای فرآیند اقدام افزایش تولید در واحد واحد (به عبارتی 10 برابر هوای آزاد) است ، به عنوان مثال ، در مورد خیارها به جای 2 کیلوگرم در هر متر مربع در فضای باز ، 20 کیلوگرم خیار در هر متر مربع تولید می کنند. تولید بیش از یک محصول در سال (که در مورد خیارهای تولید شده در هر سال و همچنین در مورد گوجه فرنگی های تولید شده در سال دوبار امکان پذیر است). افزایش کیفیت محصول (دقیق تر و کارآمدتر کنترل آفات و بیماری ها و کنترل آفات و کاهش استفاده از سموم دفع آفات باعث افزایش کیفیت محصول و افزایش تحویل به حفاظت از محیط زیست و فضای باز) ؛ وی به صرفه جویی در مصرف آب آشامیدنی (و نحوه آبیاری 25 تا 30 درصد زهکشی) اشاره کرد.

علاوه بر این ، تولید برای شرایط محیطی و در دسترس بودن بازار و انطباق برنامه های تولید با توجه به نیاز بازار مناسب نیست. کار مداوم و تولید محصولات در هر زمان از سال تا آنجا که ممکن است برای تنظیم امور زیست محیطی و تنظیم الزامات نظارتی ؛ فرصت های مناسب فضایی را برای جوانان و فارغ التحصیلان فارغ التحصیل ایجاد کنید و از اوقات تفریح ​​کشاورزان در پاییز و زمستان استفاده کنید افزایش کیفیت محصول و کاهش تهدیدات خارجی محصولات ، از دیگر مزایای فعالیت داخلی داخلی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا