دسته‌بندی نشده

توزیع ۲ نوبت نهاده در سامانه بازارگاه طی ۲ هفته اخیر

تهران (مجله بنوو) – مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشت با اشاره به بهبود توزیع نهاده ها ، گفت: در 15 روز گذشته 2 ورودی در سیستم بازار اعلام شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، محمدعلی کمالی سروستانی ، مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان گوشت طیور ، در مورد آخرین تحولات بازار مرغ گفت: 29 هزار گوجه فرنگی وجود دارد.

وی افزود: با توجه به عرضه مرغ در تنظیم بازار انتظار می رود تعادل قیمت ها در بازار حفظ شود.

کمالی سروستانی از بهبود نسبی عرضه نهاده با نرخ مصوب خبر داد و گفت: از ۱۵ روز گذشته تاکنون، ۲ نوبت نهاده در سامانه بازارگاه اعلام شده است، اما به سبب تاخیر در توزیع، مرغدارانی که جوجه در سالن‌های پرورش دارند، ناچارند نهاده مورد نیاز خود را از بازار آزاد تامین کنند.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه قیمت نهاده در بازار آزاد کماکان بالاست، بیان کرد: درحال حاضر قیمت هر کیلو کنجاله سویا در بازار آزاد ۱۵ هزار تومان و ذرت ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان است.

وی درباره آخرین وضعیت جوجه ریزی گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تا پایان آذر تولید جوجه به ۱۲۴ میلیون قطعه برسد، حال باید تا پایان ماه منتظر ماند و دید که چقدر از میزان وارد سالن‌ها شده است چرا که به سبب مدت زمان ۴۰ روز دوره پرورش برخی مرغداران برای ۲ نوبت جوجه ریزی برنامه می‌کنند و برخی هم ماه آینده جوجه ریزی می‌کنند تا مرغ تولیدی خود را شب عید در بازار عرضه کنند.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره اینکه چند درصد نهاده‌ها از بازار آزاد تامین می‌شود، گفت: مسئولان اذعان می‌کنند که ۱۰۰ درصد نهاده‌ها با نرخ مصوب تامین می‌شود، اما آمار دقیقی سامانه بازارگاه به ما نمی‌دهد.

کمالی سروستانی در پایان تصریح کرد: اگر ۱۰۰ درصد نهاده‌ها با نرخ مصوب در اختیار مرغداران قرار گیرد، امکان عرضه با نرخ مصوب وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا