دسته‌بندی نشده

تولید ذرت دانه‌ای و سیلویی به میزان ۱۱ درصد افزایش داشته است

به گزارش مجله بنوو، با توجه به تولید 1.2 میلیون تن ذرت و همچنین تولید 13.5 میلیون تن غلات سیلاسی در کشور ، مدیرکل دفتر غلات و کالاهای وزارت جهاد برای کشاورزان می گویند طبق داده ها ، سطح زیر کشت ذرت 140،000 هکتار و ذرت سیلاژ 260،000 است. هکتار در محصول فعلی ، افزایش 11 درصدی نسبت به سال مزرعه قبلی را نشان می دهد.
به گفته وزارت جهاد کشاورزی ، “فرامک عزیز کریمی” پیش بینی کرد: از این مقدار حدود 1.2 میلیون تن ذرت و بیش از 13.5 میلیون تن سیلاژ در کشور در سال تولید می شود امسال.

مدیرکل دفتر غلات و کالاهای اداره جهاد کشاورزی اظهار داشت: بر اساس آمار ، سطح زیر کشت ذرت 140 هزار هکتار و سیلوی گندم در حال حاضر 260 هزار هکتار است. سال برداشت که نسبت به برداشت سال اول 11٪ افزایش نشان می دهد.

عزیز کریمی اظهار داشت: بیشترین میزان تولید ذرت و سیلو مربوط به استانهای اردبیل خوزستان ، اصفهان ، فارس ، کرمان ، کرمانشاه ، تهران و جنوب کرمان است.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته استان خوزستان با تولید بیش از 1.6 میلیون تن ، تهران با بیش از 1.5 میلیون تن و فارس با تولید نزدیک به 1.5 میلیون تن تن ، منطقه برتر در تولید علوفه ذرت.

مدیرکل دفتر غلات و کالاهای اداره جهاد کشاورزی درباره بذر پیش بینی کرد: از کشت بیش از پنج هزار هکتار بذر در کشور ، بیش از 15 هزار تن بذر تولید خواهد شد.

عزیز کریمی می گوید: بیش از چهار هزار و 400 هکتار بذر ذرت در استان اردبیل وجود دارد که بیش از 80 درصد کشت این میوه را در کشور پوشش می دهد.

70 هکتار یا همین حدود

مدیرکل دفتر اداره غلات و بهره وری اداره جهاد کشاورزی با اشاره به کشت غلاف بذر افزود: نهال کاشت در بسیاری از مناطق و مناطق خلبان است در کل سطح مزرعه آن به 70 هکتار می رسد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: کاشت محصولات به دلیل رسیدن زودرس محصول در شرایط خاک-آب و آب-آب در مصرف آب بسیار مهم است.

عزیز کریمی در مورد تأثیرات ویروس کرونا در کشت ذرت و تولید خواص آن گفت: کشت این دارو تحت تأثیر کرونا نیست ، مگر در مواردی که باعث افزایش قیمت ها ، از جمله دستمزد کارگران ، به ویژه کارگران در مزارع.

در عین حال ، وی همچنین گفت ، اعتماد به نفس در تولید بذر با هدف افزایش ایمنی و تولید قابل اعتماد و کاهش اعتماد به واردات مجازات ها ، واردات فن آوری های تشکیل بذر در اواسط سال و بالغ کار و تولید بذر ترکیبی در کشور با مشارکت. بخش خصوصی در تولید بذر و کاهش سهم بخش دولتی یکی از برنامه های مهم معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی در زمینه تولید این محصول است.

عزیز کریمی گفت ، تغییر و کاهش روش های آبیاری و استفاده از روش های آبیاری امروز ، به ویژه آبیاری انواع مختلف در تمام مناطق کشور ، گسترش باغ ها ، انتخاب مزارع جدید و سیستم آبیاری میکرو با هدف استفاده کارآمد و ایمن. برنامه ها و سیاست های دیگر در زمینه منابع و هزینه های آب و اجرای مقایسه خلبانان مواد غذایی با خلبانان زمینی و ذرت و کشاورزی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا