دسته‌بندی نشده

حمایت فائو در زمینه بهبود پایداری خاک از ایران

به گزارش مجله بنوو نماینده فائو در ایران بر موقعیت آژانس ، برای توسعه و اتخاذ سیاست ها و برنامه هایی که به کشورهای عضو در غنی سازی سیستم های کشاورزی پایدار و تنوع زیستی خاک کمک می کند ، تأکید کرد.

طبق اعلام نمایندگی فائو در تهران ، سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو) ، با مشارکت وزارت کشاورزی جمهوری اسلامی ایران ، روز جهانی خاک را جشن گرفته و اهمیت تنوع زیستی خاک و حفاظت از ایمنی و امنیت آن را برجسته می کند. او برای غذا و تغذیه ارزش قائل بود.

گراولد بودکر ، نماینده فاو در جمهوری اسلامی ایران ، در مراسم بزرگداشت روز جهانی خاک که روز دوشنبه به طور مشترک توسط این سازمان و وزارت کشاورزی برگزار شد ، کیفیت و خاک تولید و سلامت و پایداری را تعیین کرد. کشاورزی ، کیفیت محیط زیست و از طریق آن بر سلامت گیاهان ، حیوانات و انسان تأثیر می گذارد.

وی گفت: “بهبود تنوع زیستی خاک برای اطمینان از سلامت خاک و همچنین ایمنی مواد غذایی و تغذیه ای بسیار مهم است.” “خاک های سالم و غنی از تنوع زیستی ، به عنوان بزرگترین منبع خاکهای کربنی ، می توانند با کاهش ذخیره کربن و انتشار گازهای گلخانه ای در جو کربنیفر ، نقش مهمی در کاهش اثرات تغییرات آب و هوایی داشته باشند.”

بودکر با اشاره به شعار امسال روز جهانی خاک ، “زنده نگه داشتن خاک و حفظ تنوع بیولوژیکی خاک” ، گفت: ارگانیسم های خاک نه تنها برخی از آلاینده ها را پراکنده یا تصفیه می کنند ، بلکه تنوع بیولوژیکی خاک را نیز پراکنده می کنند. “این منبع مواد شیمیایی و ژنتیکی و عناصر مورد نیاز برای ساخت داروهای جدید است.”

نماینده فائو از همه بازیگران ملی و بین المللی خواست تا برای ارتقا سیستم های پایدار کشاورزی ، تقویت و غنی سازی تنوع زیستی خاک ، افزایش مواد آلی خاک و حمایت از سیاست ها و برنامه ها با هم همکاری کنند. مبارزه با از بین رفتن و تخریب خاک در اثر فرسایش باد و آب.

در قسمت پایانی سخنان خود ، بودکر فائو ، بعنوان ارگان برجسته سازمان ملل متحد در زمینه ارتقا سیستم های کشاورزی پایدار ، توسعه و اجرای تجارب کشاورزی دهقانان اکولوژیکی در کشور ، سلامت و ثبات تنوع زیستی و آمادگی آن برای ارتقا سیستم های کشاورزی پایدار را توسعه داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا