تغذیه

رژیم غذایی مناسب و ورزش در دوران بارداری نقش مهمی در سلامت کودک دارد

به گزارش مجله بنوو، یک مطالعه توسط محققان کالج کینگ لندن نشان داد که رژیم غذایی قبل از تولد و ورزش بدنی زنان باردار چاق می تواند تا سه سال پس از زایمان بر سلامت زنان و کودکان با وقار تأثیر مثبت بگذارد.

در این مطالعه ، زنان بارداری که از رژیم غذایی و برنامه ورزشی پیروی می کردند با یک گروه کنترل مقایسه شدند.در گروه کنترل ، زنان بدون هیچ تغییری در رژیم غذایی خود مورد افتخار قرار گرفتند.

معاینات پیگیری پس از سه سال تولد نشان داد که ضربان قلب کودکان در حال استراحت که از زنان باردار با رژیم غذایی خاص و برنامه ورزشی متولد می شوند ، در مقایسه با کودکانی که تحت مراقبت استاندارد قرار دارند ، 5-bpm بود. ضربان قلب در حالت استراحت بالا در بزرگسالان مربوط به فشار خون بالا و اختلال عملکرد قلب و عروق است.

مادران گروه آزمایش نیز طی سه سال پس از تولد رژیم غذایی سالم تری داشتند.

دکتر سرشناس دکتر کاترین دالریپل گفت: “این مطالعه نشان می دهد که مداخلات مربوط به سبک زندگی در زنان باردار با تمرکز بر بهبود رژیم غذایی و افزایش تمرینات بدنی می تواند عملکرد قلبی عروقی کودکان سه ساله را بهبود بخشد.” “و به بهبود رژیم غذایی مادر تا سه سال بعد ادامه دهید. ”

وی گفت: این یافته ها بسیار هیجان انگیز است زیرا نشان می دهد بارداری فرصتی عالی برای بهبود سلامتی و تغییر فعالانه سبک زندگی است و برای مادران و نوزادان مفید است.

محققان تأکید می کنند که چاقی در دوران بارداری یک مشکل اساسی است ، که ممکن است خطر عوارض بارداری را افزایش دهد و بر سلامت طولانی مدت کودک تأثیر بگذارد.

محققان قصد دارند این کودکان 8-10 ساله را مجدداً بررسی کنند تا ببینند آیا عملکرد قلبی عروقی کل کودک این بهبود را حفظ می کند یا خیر.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا