دسته‌بندی نشده

لایه ها در آموزش ادیت عکس در فتوشاپ

به عنوان یک عکاس عروسی ، ممکن است بدانید که چگونه لایه ها را در فتوشاپ مخلوط کنید اگر نمیدانید هم با استفاده از آموزش ادیت عکس در فتوشاپ cc میتوانید این مورد را به راحتی یاد بگیرید. همچنین ممکن است این کار را نکنید ، به خصوص اگر شما کسی نیستید که جلوه های بیشتری را روی عکس های خود در پست اعمال می کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لایه ها و ادغام آنها در فتوشاپ ، ادامه مطلب را بخوانید.


نحوه ادغام لایه ها در فتوشاپ
در اینجا در ShootDotEdit برای ادیت عکس با فتوشاپ ، ما تولیدات خارجی را برای عکاسان عروسی ارائه می دهیم. ما معتقدیم که شما نیازهای ویرایش عکس پس از عروسی خود را به خارج از کشور سپرده اید ، بنابراین شما می توانید بر روی مهمترین مواردی که برای تجارت عکاسی خود دارید تمرکز کنید. با این حال ، ما می فهمیم که برخی ویرایش ها باید انجام شود که شما را ملزم به داشتن دانش پشت این فرآیند می کند.

چرا لایه ها را ادغام می کنیم؟
مزیت لایه ها در فتوشاپ این است که می توانید بدون ایجاد مزاحمت در لایه های دیگر ، روی یک قسمت از تصویر کار کنید. اگر در شرایطی بودید که یک لایه را تنظیم کردید اما به طور تصادفی لایه دیگری را تغییر دادید ، ممکن است زمان اضافی طول بکشد تا برگردید و آن را برطرف کنید.

کارایی پشت لایه ها می تواند به شما کمک کند گردش کار سریع تری ایجاد کنید ، زیرا برای ترمیم لایه های تغییر یافته نیازی به رفت و برگشت ندارید.

یکی دیگر از مزایای لایه ها در فتوشاپ که در آموزش ادیت عکس در فتوشاپ هم بوده این است که با ادغام از یک فایل دست و پا چلفتی که بارگیری آن زمان زیادی می برد جلوگیری می کند. این روش دیگری است که می توانید پس از عروسی در روند کار خود صرفه جویی کنید.

گزینه های لایه در فتوشاپ
مواردی وجود دارد که در آموزش ادیت عکس در فتوشاپ خواهید دید و  شما نیاز به ترکیب یا ادغام لایه ها در فتوشاپ دارید. دلایل مختلفی برای انجام این کار وجود دارد ، از جمله:

نیاز به کار روی لایه ها با هم ادغام شده اند
یا ، نیاز به صاف کردن لایه ها به یک
در زیر مراحل ادغام لایه ها را در فتوشاپ طی می کنیم.

یک نکته سریع
مشابه سایر تنظیماتی که در فتوشاپ انجام می دهید ، حتماً یک کپی از تصویر اصلی خود تهیه کنید. به این ترتیب ، اگر مشکلی پیش بیاید یا تصمیم بگیرید تغییری ایجاد نکنید ، تصویر اصلی شما تغییر نمی کند.

از گزینه های ادغام استفاده کنید
اولین انتخابی که می توانید انجام دهید استفاده از گزینه های ادغام فتوشاپ است. این شامل:

لایه ای از پس زمینه
دو لایه
حذف لایه
تبدیل به یک شی هوشمند
لایه ادغام می شود
ادغام قابل مشاهده
برای تصویربرداری از فضا
یک لایه سه بعدی جدید از یک فایل
کارت پستال
به گزینه های تهویه مطبوع دسترسی پیدا کنید
برای دسترسی به گزینه های ادغام Photoshop ذکر شده در بالا ، این مراحل را دنبال کنید:

فتوشاپ را باز کنید
یک تصویر وارد کنید (مراحل وارد کردن تصاویر برای کار در فتوشاپ را در اینجا بیاموزید)
روی لایه کلیک راست کنید
در سمت راست فضای کاری فتوشاپ ، روی برگه تنظیمات کلیک کنید. برای انتخاب لایه ها برای ادغام با یکدیگر ، راست کلیک کنید. روی لایه کلیک راست کنید
از گزینه های زیر یک گزینه را انتخاب کنید:
تهویه هوا پایین است
ادغام قابل مشاهده
برای تصویربرداری از فضا
ترکیبی از گزینه های بالا را برای انتخاب لایه انتخاب شده با لایه زیر آن انتخاب کنید.
پس از انتخاب این عمل ، لایه ها را با هم ترکیب کنید. لایه ای که مستقیماً در زیر قرار دارد اکنون لایه انتخابی نامیده می شود.
اطمینان حاصل کنید که هر دو لایه قفل نشده و قابل مشاهده نیستند.
از میانبرهای صفحه کلید Command + E (برای Mac) یا Control + E (برای رایانه) استفاده کنید
چندین لایه برداشته و Merge Layers را انتخاب کنید. این هر لایه را به یک لایه ترکیب می کند.
برای برجسته سازی چندین لایه ، از کلیدهای میانبر Shift-Click یا Control / Command-Click در لایه های ادغام شده استفاده کنید.
روی یک لایه کلیک راست کرده و Merge Layers را انتخاب کنید تا هر یک با هم ترکیب شود.
مانند مرحله بالا ، همه لایه ها در لایه انتخاب شده ادغام می شوند. اکنون همان نام لایه انتخاب شده به آنها داده خواهد شد.
از گزینه Layer Swap برای استفاده از ترکیب قابل مشاهده استفاده کنید. این گزینه به شما امکان می دهد چندین لایه را به سرعت ترکیب کنید.
علامت لایه هایی را که نمی خواهید ادغام شوند بردارید
در سمت چپ هر لایه ، یک “چشم” وجود دارد. با استفاده از چشم ، علامت لایه هایی را که نمی خواهید با بقیه ادغام شوند ، بردارید.
لایه هایی که هنوز “چشم” دارند روند ادغام را دنبال می کنند نه دیگران.
Alt را انتخاب کنید یا Visible Blend را انتخاب کنید تا لایه ها در یک لایه جدید ترکیب شوند. این فرایند تمام لایه های قابل مشاهده را با هم ترکیب می کند ، لایه های قدیمی را حفظ کرده و آنها را در یک لایه جدید و تک کپی می کند. لایه های کوچکتر را نمی توان لمس کرد ، اجازه می دهد بعداً در صورت لزوم استفاده شود.
از گزینه های تصویر تخت استفاده کنید
گزینه بعدی که می توانید استفاده کنید صاف کردن تصویر در فتوشاپ است. مراحلی که باید برای دریافت این گزینه طی کنید:

Flat Image را برای ادغام لایه ها با هم انتخاب کنید. هر چیزی را که قابل مشاهده نباشد دور می اندازد.
در انتهای پروژه از این گزینه استفاده کنید. این یکی از مراحل قبل از ذخیره عکس در فتوشاپ است. این فرآیند لایه های قابل مشاهده را می گیرد و یک لایه واحد ، جدید و یکپارچه ایجاد می کند.
تصمیم بگیرید که آیا می خواهید چیزی را ذخیره کنید که فتوشاپ از شما می پرسد اگر می خواهید در طی این فرآیند دور بریزید. از شما می پرسد آیا می خواهید لایه های نامرئی را کنار بگذارید.
یک نکته سریع
به خاطر داشته باشید که در طی فرآیند خود ، نمی توانید روند ادغام را معکوس کنید. برخلاف روشی که پس از پردازش می توانید در سیستم عامل های خاص لغو کنید ، این عملیات فتوشاپ به شما اجازه نمی دهد ادغام لایه ها را پس از ادغام آنها لغو کنید. پس از یادگیری نحوه ادغام لایه ها در فتوشاپ ، پس از اتمام کار (یا یک شرکت عکس پس از تولید) این فرآیند را ذخیره کنید تا سایر اصلاحات را انجام دهید.

گزینه های جایگزین
گزینه های دیگری برای ادغام i وجود دارد

n فتوشاپ. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فرآیندها ، در زیر نگاهی بیندازید. [ninja-inline id = 19683]

لایه های پیوند در PHOTOSHOP بعد از آموزش ادیت عکس در فتوشاپ
یکی از گزینه های جایگزین ادغام ، پیوند دادن لایه ها است. پیوند لایه ها به شما امکان می دهد ، همه را بدون ادغام کردن ، جابجا کنید ، ویرایش کنید و کپی کنید. این مهم هنگامی مفید است که شما می خواهید تغییرات عمده ای اعمال کنید که در همه لایه ها اعمال می شود. درست مانند استفاده از ویژگی ویرایش دسته ای در Lightroom ، می توانید همه لایه ها را همزمان ویرایش کنید.

شما همچنین می توانید لایه ها را از حالت پیوند جدا کرده و روی یکباره کار کنید ، اما برای مواردی که باید چندین لایه را تنظیم کنید بسیار مفید است.

لایه های گروهی
یکی دیگر از گزینه های دیگر برای ادغام ، گروه بندی لایه ها است. بسیاری از نرم افزارهای ویرایش این گزینه را ارائه می دهند ، از جمله فتوشاپ. هنگامی که لایه ها را گروه بندی می کنید ، می توانید فقط برای موارد انتخاب شده (و نه همه آنها) ویرایش کنید.

برای گروه بندی لایه ها در فتوشاپ این مراحل را دنبال کنید:

به پنل لایه ها دسترسی پیدا کنید
چند لایه را انتخاب کنید
با موس خود راست کلیک کرده و گزینه Group from Layers را انتخاب کنید
یک گزینه جایگزین این است که می توانید لایه ها را به نماد پوشه بکشید. این نماد در پایین پانل لایه ها قرار دارد.
اشاره کوتاه
اگر به محض یادگیری نحوه ادغام لایه ها در فتوشاپ مشکلی داشتید ، می توانید از ابزار Rasterize استفاده کنید. برای استفاده از این ابزار ، این مراحل را دنبال کنید:

با موس راست کلیک کرده و Rasterize را انتخاب کنید.
اطمینان حاصل کنید که لایه ها قابل مشاهده هستند.
ماسک های قطع کننده را نیز انتخاب کنید. این به شما کمک می کند تا پس از برجسته شدن ماسک های قطع ، ادغام شوید.
مانند هر فرآیند ، یادگیری نحوه ادغام لایه ها در فتوشاپ نیز به زمان نیاز دارد. برای تمرین وقت بگذارید تا بتوانید از هر کابوس عکاسی که ممکن است اتفاق بیفتد جلوگیری کنید. هرچه از لایه های ادغام راحت تر باشید ، در روند کار پس از عروسی کارآمدتر و سریعتر خواهید بود.

علاوه بر فتوشاپ ، روش های مختلفی برای استفاده از لایت روم برای ایجاد تنظیمات در عکس عروسی وجود دارد. همچنین دانستن اینکه چه زمانی بهترین زمان استفاده از فتوشاپ یا لایت روم برای دستیابی به نیازهای تولید پس از خود است ، می تواند مفید باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا