دسته‌بندی نشده

متخلفان صنف مرغ و تخم مرغ به میزان ۹۹ میلیون تومان جریمه شدند

به گزارش مجله بنوو، معاون بازرس و ناظر سازمان صنعت ، معدن و تجارت (سمت) ناحیه تهران اعلام کرد که در نتیجه بازرسی از واحدهای عرضه مرغ و تخم مرغ در هفته گذشته ، مجموع کل بیش از جریمه 99 میلیون تومانی برای تخلفات واحدی.

به گزارش ایسنا ، سعید محمدی پور گفت: معاون بازرس و ناظر سازمان صنعت ، معدن و تجارت (سمت) منطقه تهران هفته گذشته 1189 مورد بازرسی از واحدهای عرضه مرغ و تخم مرغ در مناطق و منجر به ایجاد پرونده برای 188 واحد ارزش تخلف به ارزش بیش از 99 میلیون تومان شد.

به گفته وی ، در همین مدت 344 مورد بازرسی از واحدها و واحدهای عرضه تخم مرغ انجام شده است که 199 واحد به دلیل استفاده بیش از حد و بیش از حد عرضه متخلف شناخته شده اند بیش از 63 میلیون تومان و به دادگاه اداری ابلاغ شد.

محمدی پور همچنین اظهار داشت: به دلیل عرضه و توزیع مرغ گرم ، قیمت این محصول به حداقل رسیده و کاملاً از قیمت تضمینی فاصله دارد و با خریداران برخورد قانونی می شود با توجه به تصویب بازاریابی دفتر مرکزی تنظیم شده.

این دفتر با تأکید بر پلیس و بازرسی از محصولات تولیدی تا توزیع با حضور نمایندگی های دیگر مانند بازرسان اتحادیه های کارگری ، دولت های زندان ها و پلیس در پایان کار به پایان رسید.

از ابتدای آذر ماه قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم در فروشگاه های تهران به 30000 تومان رسیده است. در همین حال ، در اواخر ماه اکتبر ، بخش کنترل بازاریابی تهران قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم 20 هزار و 400 تومان را تأیید کرد. در پایان مقرر شد بازار این محصول ، مرغ منجمد با قیمت هر کیلوگرم 15 هزار تومان در فروشگاه های زنجیره ای ، زنجیره های میوه و سبزیجات و اصناف مرغ گرم و مرغ با هزینه 18000 توزیع شود. و به ازای هر کیلوگرم 500 تومان به صورت مربعی و ماهواره ای میوه و سبزیجات باید در سطح شهر توزیع شود و ذخیره استان تهران 3 تن مرغ گرم در روز تعیین شود. سرانجام ، اوایل این هفته ، قیمت مرغ در فروشگاه های تهران به 22 تا 24000 و 900 تومان رسید.

همچنین علیرغم اینکه طبق تصویب مقررات بازار ، قیمت زرده های 30 تخم مرغ دارای گواهی نامه و زنجیر سرد باید به دلیل بالا بودن 31000 تومان باشد ، در در هفته های اخیر این محصول گرانتر از قیمت های تضمینی ارائه شده است. زرده تخم مرغ در فروشگاه ها 40 هزار تومان به فروش می رسد اما در برخی فروشگاه ها این قیمت حدود 2000 تومان بیشتر یا کمتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا