دسته‌بندی نشده

مرکز آمار ایران ، میزان عرضه گوشت در آذر ۹۹ را اعلام کرد

تهران (مجله بنوو) – طبق گزارش مرکز آمار در ایران ، میزان عرضه گوشت قرمز از کشتارگاه های رسمی در آذر 99 به 36.2 هزار تن رسید.

به گزارش مرکز آمار ایران؛ بر اساس نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور، وزن گوشت قرمز عرضه شده انواع دام‌های ذبح‌شده، در آذر ۹۹, جمعاً ۳۶،۲ هزار تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

بر اساس این گزارش، گوشت گاو و گوساله با ۲۰،۴ هزار تن، ۵۶.۳ درصد از کل وزن گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با ۱۲.۴ هزار تن، بز و بزغاله با ۲.۷ هزار تن و سایر انواع دام با ۷۰۹ تن، به‌ترتیب ۳۴.۲ درصد، ۷.۵ درصد و ۲ درصد از کل وزن گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در آذر ۱۳۹۹ با ماه مشابه سال ۱۳۹۸، نشان‌دهنده افزایش ۲۷ درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. مقدار عرضه گوشت در آذر ۱۳۹۹ نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ برای گوسفند و بره ۱۸ درصد، برای بز و بزغاله ۲۳ درصد، برای گاو و گوساله ۳۵ درصد، برای گاومیش و بچه‌گاومیش ۶۳ درصد افزایش، و برای شتر و بچه‌شتر ۳۳ درصد کاهش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز از کشتارگاه‌های رسمی کشور در آذر ۱۳۹۹ نسبت به آبان ۱۳۹۹ در حدود ۳،۵ درصد کاهش داشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا