دسته‌بندی نشده

مشورت با پزشک حتی هنگام مصرف گیاهان دارویی

در مورد مصرف گیاهانی مانند زنجبیل ، دارچین و هل به عنوان دمنوش ، بنا به گفته های ناصر رضایی پور ، در مصاحبه ای با مجله بنوو ، گفتن اینکه یک گیاه دارویی اثر خاصی روی کرونا دارد نادرست است ، زیرا تا به امروز می بینید که هنوز داروی برای این بیماری کشف نشده است.

این متخصص طب سنتی با عنوان این مطلب که بر اساس یافته های قبلی و خواص شایع این گیاهان مصرف آنها این روزها بسیار زیاد شده است، افزود: توجه به این نکته ضروری است که هیچ یک از این گیاهان دارویی نباید زیاد مصرف شوند چرا که گاهی می توانند نتیجه عکس نیز بدهند بنابراین بهره مندی از مشورت یک پزشک برای مصرف هرگونه گیاهی با خواص دارویی ضروری است.

وی ادامه داد: افرادی که از نظر پزشکی خاص هستند برای مصرف هر گونه گیاه دارویی باید توجه ویژه ای به سابقه پزشکی و میزان داروهای مصرفی و همچنین مزاج خود داشته باشند و سپس مصرف گیاهان دارویی را شروع کنند.

رضایی پور افزود: تمام گیاهان دارویی دارای خواص ضد ویروسی ، باکتریایی و درمانی هستند ، بنابراین به طور طبیعی برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز موثر هستند ، اما همانطور که گفتم پس از مشورت با پزشک باید به میزان متوسط ​​مصرف شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا