دسته‌بندی نشده

میانبرها در لایت روم

در این آموزش از مجموعه آموزش لایت روم ، ما به کلمات کلیدی در Lightroom خواهیم پرداخت.

پانل کلمات کلیدی کلمات کلیدی را نشان می دهد که در تصاویر در بخش کلمات کلیدی به وضوح استفاده شده است. برخی از کلمات کلیدی که وارد می کنید دارای کلمات کلیدی کامل هستند. بنابراین ، اگر از شبه جزیره Bygdøy استفاده کنم ، به طور خودکار در بخش کلمات کلیدی باز ، در اروپا و غیره ظاهر می شود. شامل کلمات کلیدی است (شکل 13 را ببینید). این گزینه را برای نمایش تمام کلمات کلیدی برای صادرات انتخاب کنید (شکل 14 را ببینید).

برای عکاسان آموزش لایت روم شکل 13 شما می توانید از لیست کلمات کلیدی اضافی در پنل Keywords استفاده کنید.

 

شکل 14

شکل 14 لیستی از کلمات کلیدی اضافی می تواند تمام کلمات کلیدی صادراتی را نمایش دهد.

 

همچنین می توان از یک نوار کلیدی برای گنجاندن گروهی از کلمات کلیدی در کتاب درسی اولیه Lightroom استفاده کرد. در مثالی که در شکل 13 نشان داده شده است ، قسمت تنظیم کلمات کلیدی نهایی را نشان می دهد. با نشان دادن کلمات کلیدی موجود در کیت ، می توانید به سرعت راهی برای افزودن کلمات کلیدی مشترک به تصاویر موجود در محتوا پیدا کنید. یک تصویر یا گروهی از تصاویر را انتخاب کنید و برای انتخاب بر روی کلمه کلیدی کلیک کنید. متناوباً ، همانطور که در شکلهای 15 و 16 نشان داده شده است ، می توانید گروههای کلیدی خاصی را ایجاد و اصلاح کنید. برای پیش نمایش میانبرهای صفحه کلید ، کلید Alt را فشار دهید و نگه دارید. برای تعریف سریع کلید واژه از کلید Alt با یک عدد استفاده کنید (شکل 17 را ببینید).

 

شکل 15

در شکل 15 ، در بخش پیکربندی پانل کلمات کلیدی ، یک مجموعه کلید واژه ویژه برای راهنمای اصلی Lightroom انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید تا کادر گفتگوی Keywords باز شود. برای دسترسی سریع به کلمات کلیدی موجود در یک پروژه خاص ، می توانید کلمات کلیدی موجود را اضافه کنید (یا کلمات کلیدی جدید ایجاد کنید). در این حالت ، من مجموعه ای از کلمات کلیدی ایجاد کرده ام که هنگام ویرایش عکس های سفر جف شیوا به قطب جنوب از آنها استفاده خواهم کرد.

 

شکل 16

شکل 16 پانل کلمات کلیدی نشان داده شده در اینجا کلمات کلیدی خاص در شکل 15 را نشان می دهد.

 

شکل 17

شکل 17 پس از ایجاد مجموعه کلمات کلیدی سفارشی جدید ، روی Meta Details> Keyword Set کلیک کنید. (این خطوط کوتاه است.) درس ابتدایی Lightroom.

 

مشاوره

 

با انتخاب Metadata> Export Keywords می توانید کلیه کلمات کلیدی مورد استفاده در Lightroom را صادر کنید. کلمات کلیدی استفاده شده در یک فایل متنی با استفاده از الگویی جدا شده از کلیپ ذخیره می شوند. همچنین می توانید Meta Data> Keywords را از پرونده کلید اضافی به Lightroom وارد کنید. ویرگول جدا شده توسط صفحه گسترده ، یک فایل متنی ساده است که دارای یک ویرگول بین سطح فراموش شده در متن است. صفحات گسترده جدا شده توسط پرونده ها یکی از راه های ورود و قرار دادن اطلاعات قرار داده شده به صورت سلسله مراتبی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا