دسته‌بندی نشده

نمونه ۲ واحد مرغداری صنعتی در خصوص آنفلوانزای حاد پرندگان مثبت شد

به گزارش مجله بنوو مدیرعامل سازمان دامپزشکی اخیراً گفته است که نمونه ای از دو مغازه مرغ فروشی برای بیماری آنفلوانزای مرغی مفید است و کار متوقف می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان ، بهمن نقیبی ، معاون وزیر بهداشت و پیشگیری دارویی از شیوع آنفلوانزای حیوانات شدید در فروشگاه ها و مشاغل خرده فروشی خبر داد و گفت: در روزهای اخیر در حال حاضر مدل 2 واحد صنعت مرغ در استان خراسان جنوبی در شهرک بیرجند خوب بوده است. مهار هنوز ادامه دارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه مرغداری در محمود آباد مازندران تحت تأثیر آنفلوانزای مرغی قرار گرفته است ، گفت: “به طور معمول 15 تا 20 درصد پرندگان در این مناطق آسیب دیده اند. ”

نقیبی ادامه داد: طبق آمار 85 هزار قطعه در یک واحد در منطقه خراسان جنوبی و 330 هزار قطعه دیگر در واحد دیگر آسیب دیده است.

دفتر ویروس آنفلوانزای مرغی مشاهده شده در خراسان جنوبی ، برای اولین بار این دفتر گفت: “با توجه به شیوع بیماری در خراسان جنوبی ، باکتری ها هنوز زنده هستند و هر زمان بخواهند روند ایمنی زیستی را به تأخیر بیندازند. این فاجعه های بزرگی به همراه دارد.

نقیبی در پایان با تأکید بر مراقبت از توصیه های سموم دفع آفات اظهار داشت: “اگرچه خرید و فروش پرندگان به طور منظم یکی از دلایل اصلی بیماری های انتقال دهنده است ، اما ما از مردم می خواهیم که برای آزاد نگه داشتن مرغ ها یک دوربرگردان بخرید. به طور منظم تمیز کنید و از نگهداری مرغ و سایر پرندگان خودداری کنید و در صورت وقوع حوادث جدی به 1512 اطلاع دهید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا