دسته‌بندی نشده

نکاتی برای داشتن تغذیه مناسب در ایام کرونا

شیما جزایری با اشاره به اینکه بحران کرونا، گرسنگی جهانی را تشدید کرده است ، گفت: “بسیاری از مردم در سراسر جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا از امنیت غذایی برخوردار نیستند.” علاوه بر این که یک رژیم غذایی سالم در پیشگیری ، درمان و کنترل بیماری ها بسیار مهم است ، عوارض جانبی Covid 19 در افراد دارای سوتغذیه جدی تر است.

وی در پاسخ به این سوال که تغذیه سالم چه ویژگی‌های باید داشته باشد، گفت: اولین اصل در تغذیه سالم کفایت است، یعنی از همه گروه‌های اصلی غذایی به اندازه کافی باید استفاده شود. گروه‌های اصلی غذایی شامل نان و غلات، میوه‌ها و سبزی‌ها، شیر و لبنیات و همچنین مواد پروتئینی، حبوبات و مغزها هستند.

جزایری ادامه داد: اصل بعدی تعادل است، مصرف قند و شکر، چربی‌های مضر و نمک را باید کم کنیم. تناسب در مصرف مواد غذایی و تنوع از دیگر ویژگی‌های رژیم غذایی سالم هستند. همچنین توجه به انرژی دریافتی و کنترل وزن و پیشگیری و درمان چاقی نیز بسیار مهم است.

این متخصص تغذیه گفت: “اگر غذای کافی داشته باشیم ، به طور معمول نیازی به مکمل ها نداریم ،”. البته یکی از موارد استثنا ویتامین D است ، زیرا اساساً مقدار ویتامین D در منابع غذایی کم است ، بنابراین ما به همه افراد توصیه می کنیم این مکمل را مصرف کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا