دسته‌بندی نشده

نیازمند افزایش توزیع مرغ تا ۳۰۰ تن در روز هستیم

رئیس اتحادیه فروشندگان ماهی و پرندگان تهران گفت: برای متعادل سازی قیمت مرغ در بازار ، توزیع محصول در بین گروه ها باید به 250 تا 300 تن در روز افزایش یابد. به گزارش رادیو آزادی ، مهدی یوسف خانی ، رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی در تهران ، افزود: “طبق تصمیم اتحادیه ، اعضای اتحادیه فقط گوشت مرغ را با قیمت مصوب خریداری کرده و به دست مصرف کنندگان می رسانند.”

وی قیمت مصوبی را که اکنون هر کیلوگرم مرغ در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرد، ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان عنوان کرد و ادامه داد: قیمت عرضه مرغ گرم در میادین میوه و تره بار از قیمت عرضه توسط صنف کمتر است.

یوسف خانی قیمت هر کیلوگرم مرغ در میادین را حدود ۲ هزار تومان کمتر از قیمت صنف و در حدود ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: بر اساس تصمیم گرفته شده، صنف فروشندگان مرغ، این کالا را فقط با قیمت مصوب خریداری و عرضه می‌کند.

وی شرکت پشتیبانی امور دام کشور را مسئول تأمین مرغ با قیمت مصوب تا تنظیم بازار دانست و افزود: در حال حاضر این شرکت روزانه حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن مرغ با قیمت مصوب بین صنف توزیع می‌کند، اما برای تنظیم بازار نیاز است که حجم آن افزایش یابد و تا ۳۰۰ هزار تن برسد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی افزود: اتحادیه تصمیم گرفته از خرید مرغ بالاتر از نرخ مصوب خودداری کند زیر این تصمیم در راستای وادار کردن مرغداران به تمکین از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا