دسته‌بندی نشده

پیامد های مفید اجرای طرح جایگزینی نهاده‌های دامی

به گزارش مجله بنوو، مدیرکل غله و مرکز تولید اصلی وزارت جهاد کشاورزی ، در رابطه با کاهش وابستگی به واردات دام ، طیور و منابع آب به اجرای طرح جایگزینی دام ، گفت اگر این طرح مستقیماً در همه مناطق اجرا شود ، می تواند در یک سال به 3 میلیون نفر برسد. میزان ذرت وارد شده را به حدود 400000 تن کنجاله سویا کاهش دهید.

به گفته اداره جهاد کشاورزی ، فرامک عزیز کریمی در رابطه با طرح کاهش وابستگی به واردات دام ، طیور و منابع آب ، گفت: “طرحی برای کاهش وابستگی با واردات محصولات دامی که از ماه ژوئیه آماده شده است.

مدیرکل دفتر محصولات گندم و محصولات بنیادی وزارت جهاد کشاورزی افزود: این پروژه در زمینه بسیاری از محصولات دیگر ذرت مانند ارزن ، سورگوم ، تریتیکاله ، شاه ماهی ، و همچنین سویا است. روغن و رژیم غذایی آن ، پنبه ، کنجد ، کلزا و آفتابگردان ، که موسسه توصیه می کند. ” محققان و محققان علمی توسعه یافته اند که می تواند جای برخی از کنجاله های ذرت و سویا را بگیرد.

عزیز کریمی در مورد کشت گیاه کاملیا گفت: “برنامه توسعه دانه های روغنی گیاه کاملینا نیز یکی از اولویت های اداره جهاد کشاورزی است که در دستور کار قرار گرفته است.”

مطابق با الزامات این پروژه ، مدیرکل دفتر غلات و کالاهای اداره جهاد کشاورزی گفت: ، وام و تسهیلات را برای تولید و تأیید فروش این محصولات ارائه دهید.

وی افزود: “اگر این طرح در همه استانها به درستی اجرا شود ، می توان میزان واردات را حدود 3 میلیون تن و حدود 400،000 تن کنجاله سویا در سال کاهش داد. یکی ” همچنین با شروع این پروژه در سال اول ، شاهد افزایش 450،000 تن تولید جو در کشور خواهیم بود.

عزیز کریمی تصریح کرد: این طرح به دولت و برنامه و سازمان بودجه ارائه شده است اما هیچگاه تصمیمی درباره این طرح اتخاذ نشده است تا بتوانیم بودجه و هدایایی برای وی بگیریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا