دسته‌بندی نشده

چگونگی استفاده از کاتالوگ لایت روم

حتی اگر با دوربین یا تلفن همراه عکس بگیرید ، ممکن است خوب به نظر نرسد. با کمک برخی فیلترها می توانید زیبایی را به عکس های خود اضافه کنید. از این فیلترها می توان در برنامه های متنوعی استفاده کرد ، اما مهمترین و ساده ترین نرم افزار برای استفاده در لایت روم هستند. اگر به دنبال آموزش لایت روم هستید و می خواهید بدانید که چگونه از ویژگی های صادرات و واردات کاتالوگ Lightroom استفاده کنید ، ادامه مطلب را بخوانید.

سطح 1

شکل 1 رایانه ای را نشان می دهد که مجموعه تصاویر اصلی را در کاتالوگ ذخیره می کند. در اینجا ، تمام تصاویر اصلی در درایو داخلی ذخیره می شوند. هدف من در فیلم آموزش کار با لایت روم در اینجا صادر کردن کل کاتالوگ Lightroom به یک هارد دیسک قابل جابجایی بود تا بتوان از طریق کامپیوتر ثانویه به آن دسترسی داشت. برای این کار ، همه عکسها را در پنجره کتابخانه برجسته کنید (برای انتخاب تمام محتوای کاتالوگ) و گزینه File> Export as Catalog را انتخاب کنید تا کادر محاوره ای Export as Catalog نمایش داده شود. من می خواستم کل کاتالوگ را صادر کنم ، بنابراین گزینه صادرات را فقط به تصاویر انتخاب شده لغو کردم. من همچنین می خواستم نسخه سبک کاتالوگ را صادر کنم ، بنابراین گزینه صادر کردن یک فایل منفی را لغو کردم. با این حال ، من می خواستم این پیش نمایش ها را تا آنجا که ممکن است حفظ کنم ، بنابراین گزینه Include available previews را روشن کردم.

سطح 2

پس از صادرات آموزش ابتدایی لایت رومE و پوشه اصلی ، درایو قابل جابجایی را از iMac برداشته و به لپ تاپ خود متصل کردم. در لپ تاپ خود ، Lightroom را باز کنید ، File> Open Catalog را انتخاب کنید ، از کادر گفتگوی ناوبری نشان داده شده در شکل 3 استفاده کنید ، فایل کاتالوگ صادر شده به هارد دیسک متحرک را پیدا کرده و انتخاب کنید و سپس Open را کلیک کنید.] کلیک کنید.] با این کار پیام هشدار نشان داده شده در شکل 4 باز می شود. با فشار دادن دکمه راه اندازی مجدد از منوی جدید ، Lightroom را دوباره راه اندازی کردم.

مرحله 3

با باز کردن کاتالوگ جدید ، من مجبور شدم از 0 تا 100 لایت روم را یاد بگیرم و از طریق لپ تاپ خود توانستم به کاتالوگ iMac صادر شده دسترسی پیدا کنم (شکل 5 را ببینید). در این حالت ، من از یک درایو قابل جابجایی به کاتالوگ دسترسی پیدا کردم. با این حال می توانید کاتالوگ را در درایو لپ تاپ خود کپی کرده و از آنجا کاتالوگ را باز کنید.

مرحله 4

هنگام صادرات کاتالوگ بدون نگاتیو (تصاویر والدین) ، کاتالوگ فقط می تواند مقدار محدودی ایجاد کند. ما از نزدیک می توانیم ببینیم چه کاری می توانید انجام دهید و چه کاری نمی توانید انجام دهید ، اما در واقع می توانید به کاتالوگ دسترسی پیدا کرده و فراداده را ویرایش کنید. در شکل 6 ، ما پوشه های مختلف را در کاتالوگ ویرایش کردیم ، برچسب های رنگی اضافه کردیم ، رتبه بندی ستاره ها را اعمال کردیم ، و کلمات کلیدی و سایر فراداده قابل ویرایش را اضافه کردیم.

مرحله 5

پس از پایان ویرایش های کاتالوگ در لپ تاپ ، می خواستم ویرایش های اعمال شده روی لپ تاپ خود را صادر کنم. برای ایجاد کاتالوگ صادرات جدید ، همه تصاویر را در پنجره کتابخانه برجسته کنید (برای انتخاب مجدد تمام محتوای کاتالوگ) و File> Export as Catalog را انتخاب کنید (شکل 7 را ببینید). من می خواستم آموزش لایت روم را به زبان ساده صادر کنم و فقط اطلاعاتی مانند رتبه بندی ، برچسب های رنگی ، ویرایش فراداده کلمات کلیدی و غیره را صادر کنم ، بنابراین مجبور نبودم گزینه Include Preview را در کادر گفتگو در نظر بگیرم. پس از همه ، من می خواستم دوباره به پوشه اصلی صادر کنم ، بنابراین مجبور نبودم پیش نمایش را دوباره وارد کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا