دسته‌بندی نشده

کاهش بیماری های قلبی بر اثر رژیم غذایی مناسب و دوری از غذاهای التهاب زا

به گزارش مجله بنوو، بر اساس بررسی ها و تحقیقات انجام شده در زمینه بیماری های قلبی، یک رژیم غذایی غنی از گوشت قرمز فرآوری شده ، غلات تصفیه شده و نوشیدنی های شیرین ، که با افزایش التهاب در بدن همراه است ، می تواند خطر بیماری قلبی و سکته را افزایش دهد. مطالعه دیگری اثرات مثبت خوردن گردو به عنوان یک ماده غذایی ضد التهاب برای کاهش التهاب و خطر بیماری های قلبی را نشان داده است.

مطالعات قبلی نشان می دهد که التهاب مزمن نقش مهمی در بیماری های قلبی و سکته مغزی دارد. برخی از نشانگرهای زیستی ایجادکننده التهاب ، مانند اینترلوکین ها ، کموکین ها و مولکول های چسبندگی ، با مراحل اولیه و دیررس تصلب شرایین مرتبط هستند.

رژیم غذایی همچنین می تواند بر التهاب تأثیر بگذارد ، اما برخی از الگوی های غذایی سالم ، مانند رژیم مدیترانه ای (روغن زیتون ، آجیل ، غلات سبوس دار ، میوه و سبزیجات و غذاهای دریایی با مصرف لبنیات و گوشت کمتر) قرمز یا فرآوری شده هستند التهاب نشانگر غلظت کم نشانگرهای زیستی و خطر کم بیماری قلبی است.

در مطالعه حاضر ، محققان بیش از 21000 شرکت کننده را که بیش از 32 سال تحت نظارت بوده اند ، مورد بررسی قرار دادند.

جان لی ، محقق ارشد دانشگاه هاروارد گفت: “ما دریافتیم كه الگوی غذایی با پتانسیل التهابی بالاتر با افزایش میزان بیماری های قلبی مرتبط است.” “مطالعه ما یکی از اولین مطالعاتی است که شاخص التهابی مبتنی بر غذا را به خطر طولانی مدت بیماری قلبی از مواد غذایی مرتبط می کند.”

محققان دریافتند شرکت کنندگانی که غذاهای التهابی بیشتری مصرف کرده اند 46 درصد بیشتر در معرض بیماری قلبی و 28 درصد در معرض سکته مغزی قرار دارند.

محققان پیشنهاد می کنند که برای مقابله با التهاب ، غذاهایی با مقادیر بالای آنتی اکسیدان و فیبر مصرف کنید: سبزیجات تره فرنگی (سیاه ، اسفناج و کلم) ، سبزیجات زرد (کدو تنبل ، فلفل دلمه ای زرد ، لوبیا ، هویج) ، غلات سبوس دار ، قهوه و چای.

محققان همچنین پیشنهاد کردند مصرف غلات تصفیه شده و قندها ، غذاهای سرخ شده ، نوشیدنی های گازدار و گوشت های فرآوری شده و قرمز را محدود کنید. این مواد غذایی یکی از دلایل اصلی التهاب در رژیم غذایی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا