دسته‌بندی نشده

کمک به درمان بیماری کرونا با ترکیب سیاه دانه و عسل

به گزارش بخش سلامتی مجله بنوو، در اولین آزمایش بین المللی در مورد تأثیر گیاهان در درمان کوید 19 ، محققان پاکستانی ، کانادایی ، شیلیایی و آمریکایی دریافتند که سیاه دانه و عسل قادر به درمان بیماران متوسط ​​تا شدید کووید 19 هستند.

محققان به ویژگی های ضد ویروسی این گیاه پی برده اند. همچنین نتایج نشان داد که سیاه دانه در کشت سلولهای آزمایشگاهی همانند سازی ویروس کرونا را کاهش می دهد.

مطالعات مولکولی نشان داده است که برخی از مواد شیمیایی شیمیایی از قبیل nigelledine ، a-hederin و thymoquinone شباهت زیادی به چندین آنزیم و پروتئین ویروس کرونا دارند. در حقیقت ، کمپلکسهای انرژی آنها به مراتب بهتر از ترکیبات کلروکین ، هیدروکسی کلروکین و فاویپیراویر است.

به گفته محققان ، انواع مواد شیمیایی گیاهی موجود در سیاه دانه دارای خواص التهابی ، ضد میکروبی و تنظیم کننده سیستم ایمنی بدن هستند.

عسل همچنین دارای اثرات ضد ویروسی ، ضد میکروبی ، ضد التهابی و تنظیم کننده سیستم ایمنی است.

مطالعات مولکولی نشان داده است که عسل حاوی شش ترکیب فلاونوئیدی است که از تکثیر ویروس کرونا جلوگیری می کند. عسل همچنین در برابر باکتری های مقاوم به دارو موثر است.

عسل به دلیل داشتن ترکیبات پلی فنلی ، که باعث تحریک واکنش های ایمنی بدن می شود ، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. از طرف دیگر ، در تسکین عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی مفید است.

تیم تحقیقاتی دریافتند که ترکیب سیاه دانه و عسل دارای خواص دارویی است که می تواند در کاهش شدت بیماری Covid 19 ، کنترل تکثیر ویروس و درمان Covid 19 مثر باشد.

نتایج این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف سیاه دانه به همراه عسل منجر به بهبودی سریعتر و ترخیص ویروس در بیماران Covid 19 می شود.

در این مطالعه 313 بیمار کرونر مورد مطالعه قرار گرفتند. از این تعداد به 160 بیمار ترکیبی از سیاه دانه و عسل و به 153 بیمار دارونما داده شد.

محققان مشاهده کردند که علائم بیمارانی که ترکیبی از سیاه دانه و عسل دریافت می کنند طی 3 تا 7 روز برطرف می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا