دسته‌بندی نشده

۳۲ میلیاردی شدن سرمایه اتحادیه دامداران متحرک

به گزارش مجله بنوو، رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به عرضه عشایری 9.7 میلیون راس دام در سال توسط عشایر گفت: مردم خود 28٪ حلقه های دام و 4٪ وزن دام کشور را در اختیار دارند که در مجموع نشان می دهد هر ساله 9.7 میلیون راس دام. آنها آن را در بازار ارائه می دهند.
به گزارش رادیو و تلویزیون ؛ شاهپور علایی مقدم در جلسه رئیس فراکسیون عشایر مجلس شورای اسلامی و وزیر جهاد کشاورزی افزود: عشایر 28٪ حلقه دام و 4٪ وزن دام در کشور دارند که این نشان می دهد روستاهای عشایر فروش هر ساله 9.7 میلیون راس دام.

وی یکی از سیاست های سازمان را گسترش کار عشایر دانست و خاطرنشان کرد: در نتیجه تلاش های فراکسیون عشایر و مصوبات مجلس سالانه 250 هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به جامعه عشایر تعلق می گیرد.

رئیس سازمان امور عشایر می گوید که کارهای زیادی در بخش تحقیقات انجام شده و 66000 کیلومتر راه در کشور ثبت شده است. کمیسیونهای بودجه مجلس را پیگیری و تصویب کرد. “است.

کاهش در تعداد جمعیت

علایی مقدم خاطرنشان کرد: در خصوص ثبت نام مهاجر در کشور ، تصمیمات آن امسال اعلام شد ، 246 هزار خانوار با جمعیت بیش از یک میلیون نفر و 108 هزار نفر ساکن مسافر کشور هستند.

وی همچنین اظهار داشت: عشایر کشور در 59 درصد از اراضی کشور پراکنده هستند و 790 هزار هکتار از اراضی کشور را در اختیار دارند.

علایی مقدم اظهار داشت: مسافران سخت کوش و بی طرف بخش مهمی از امنیت هستند که نقش مهمی در حفاظت از مرزهای کشور و سازگاری با محیط زیست به عنوان یکی از ویژگی های مسافران دارند.

سازمان امور عشایر سازمانی چند وجهی است

رئیس سازمان امور عشایر ایران افزود: امروز ، می توان دریافت كه عواقب و تأثیرات نیروهای ساخته شده در طرح شش برای قانون عشایر هنوز در چارچوب اهداف مشترك تعیین شده برای برقراری عدالت اجتماعی است و عدالت برای عشایر. ”

علایی مقدم ، با اشاره به اینکه سازمان امور عشایر به عنوان یک سازمان اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی بزرگ مطرح شده است ، گفت: “امسال 153 میلیارد تومان برای تأمین آب مقرون به صرفه عشایر اختصاص داده شد و سال گذشته 240 میلیارد تومان توزیع شد. در دو سال ، 625 منبع آب در قطعات متحرک اجرا شد.

وی گفت: قبل از قیام ، پنج درصد عشایر دارای آب پایدار بودند و پس از قیام ، تا سال 1997 ، آنها با حدود 43 درصد خوشحال بودند و در دو سال گذشته ، این تعداد به 63 درصد رسیده است.

طبق اعلام سازمان امور عشایر ، ستاد اتحادیه دامداران سیار بین یک میلیارد و 200 میلیون تومان است كه امروز به 32 میلیارد تومان رسیده است و امسال 27 هزار تن دام تهیه و آماده شده است. برای عشایر.

علاوه بر این ، به منظور حمایت از عشایر ، فروش دام در شرکت های تولیدی ، تأمین 75000 تن جو مورد نیاز عشایر در پایان سال و حمل و نقل از یک میلیون راس مهاجران دامی که تحت تعقیب است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا