تغذیه

مسمومیت بر اثر مصرف قارچ های سمی در برخی استان ها

به گزارش مجله بنوو،  1540 مورد به دلیل مسمومیت با قارچ های سمی به بیمارستان ها ارجاع شدند. این آمار در نیمه اول سال 1398 به بیش از 1726 مورد از 1،397 مورد و 398 مورد رسیده است.

متأسفانه ، مصرف خوراکی قارچ و سموم منجر به مرگ ، نارسایی کبدی و بستری شدن در بیمارستان در بسیاری از افراد شده است.

طبق آمار ، بیشترین مسمومیت در سال 2017 مربوط به شهرهای کرمانشاه ، آذربایجان غربی ، لرستان ، گلستان و کردستان است ، بیشترین مسمومیت در سال 1397 مربوط به شهرهای کرمانشاه ، گلستان ، لرستان و همدان و بیشترین مسمومیت در سال 1398 – با شهرهای گلستان است. لرستان ، آذربایجان غربی ، قزوین و شهرکرد.

طی سه سال گذشته ، 400 تا 1800 مورد مسمومیت با قارچ اتومبیل در میان هموطنان ساکن در مناطق غربی ، کوهستانی یا مرطوب کشور رخ داده است. با آموزش عمومی ، اطلاع رسانی و هشدار به موقع می توان از این موارد جلوگیری کرد.

رعایت توصیه های عمومی می تواند از مسمومیت و مرگ ناشی از قارچ های سمی جلوگیری کند.

از قارچ های گوشتخوار ، خصوصاً آنهایی که در امتداد تنه درختان (به ویژه خشک شده) یا قارچ های جمع آوری شده توسط بومیان ، خودداری کنید. برای محافظت از سلامتی خود و خانواده خود ، فقط قارچ هایی را خریداری کنید که از مراکز مجاز مجوز دارند.

تعیین انواع قارچ خوراکی از گونه های سمی فقط براساس ویژگی های ظاهری مانند شکل ، رنگ ، بو ، بافت و طعم و مزه دشوار است و این فقط برای متخصصان قارچ شناس و گیاه شناس باتجربه است. بنابراین ، نباید از توصیه برخی افراد برای تشخیص قارچ های سمی و خوراکی پیروی کرد.

مصرف قارچ توسط پرندگان و سایر حیوانات اهلی و وحشی به معنای سمی نبودن قارچ برای انسان نیست.

برخی از روش ها و معیارهای سنتی مانند تغییر رنگ قاشق نقره در اثر تماس با قارچ یا وجود حشرات در اطراف قارچ و محل رشد قارچ ، در همه موارد ملاک علمی و صحیحی برای تشخیص غیر سمی بودن قارچ نیست.

برخی از سموم موجود در قارچ های سمی در برابر حرارت مقاوم هستند و فرآیند های پخت و پز مانند کباب کردن ، جوشاندن ، سرخ کردن و بخارپز کردن نمی تواند سموم موجود در آنها را به طور کامل از بین ببرد.

در صورت تاخیر در علائم گوارشی (حالت تهوع ، استفراغ و اسهال) (5-12 ساعت پس از مصرف خوراکی قارچ اتومبیل) ، بیمار را در اسرع وقت به یک مرکز تخصصی درمان سم ببرید. در مواردی که علائم گوارشی دیررس (بیش از 6 ساعت پس از خوردن قارچ اتومبیل) ظاهر شود ، این قارچ ها سمی ترند و در سال های اخیر منجر به نارسایی حاد کبدی و مرگ برخی از هموطنانمان شده است.

انتقال سریع بیمار مسموم به یک مرکز تخصصی درمان سم احتمال موفقیت درمان را افزایش می دهد و هرگونه تاخیر در آن احتمال شکست درمان و حتی مرگ بیمار را افزایش می دهد. بنابراین ، هنگام مشاهده علائم و نشانه های بالینی اولیه ، به ویژه نوع تأخیری ، در شخصی که سابقه استفاده خوراکی از قارچ اتومبیل را دارد ، از خوددرمانی و درمان علامتی خودداری کنید و بیمار را در اسرع وقت به بیمارستان منتقل کنید.

در صورت امکان ، نمونه باقی مانده از قارچ خورده شده توسط بیمار را برای شناسایی توسط کادر پزشکی در بیمارستان به همراه داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا