پونه، ۱۰۰ گرم، محصول بُنوُو

دسته بندی: گیاه خشکپونه: از خانواده نعناع بوده، گیاهی علفی با ساقه‌ای راست و کوتاه به رنگ سبز تند با گل‌های ریز صورتی یا آبی است که برگ‌هایی شبیه نعنا، بیضی اما کوچک‌تر و نوک تیزتر دارد. ارتفاع گیاه پونه، 10 تا 30 سانتی‌متر و تمام اعضای هوایی آن استفاده دارویی دارد. از جمله خواص پونه عبارت‌اند از: برگ‌ها و گل‌های پونه و همچنین ساقه‌های آن می‌توانند جایگزین مناسبی برای بسیاری از آنتی‌بیوتیک‌‌ها باشند. این گیاه همچنین بادشکن، معرق، مدر و محرک نیز می‌باشد. از دم‌کرده‌ی این گیاه برای درمان سرماخوردگی، زکام، سردردها، مشکلات گوارشی، کم کردن تب خفیف، تسکین گلودرد و برای بهبود نفخ شکم، حالت تهوع، دردهای قاعدگی و بی‌خوابی استفاده می‌شود.

کاربرد و موارد مصرف: پونه گیاه کمیابی نیست و در غذاهای مختلف هم از آن استفاده می‌شود و قرن‌هاست که این ادویه به عنوان گیاه دارویی کاربرد دارد و از آن برای بهبود بسیاری از بیماری‌ها به خصوص بیماری‌های عفونی استفاده می‌شود.

روش مصرف: پونه را هم می‌توان به صورت خام همراه با غذا مصرف کرد و هم می‌توان یک دمنوش فوق العاده با آن تهیه کرد. برای تهیه دمنوش پونه یک قاشق غذاخوری برگ تازه پونه یا یک قاشق چای‌خوری پونه خشک شده را داخل فنجان ریخته و یک لیوان آب در حال جوش روی آن بریزید و به مدت 10 دقیقه اجازه دهید تا چای رنگ بگیرد و اگر مایل بودید می‌توانید آن را شیرین و سپس نوش جان کنید.

موارد منع مصرف: استفاده زیاد از پونه برای زنان باردار ممنوع است زیرا موجب سقط جنین می‌شود. استفاده زیاد از پونه در برخی از افراد باعث ایجاد و تشدید سردرد و مسمومیت می‌شود.


کد محصول

P022459

تامین‌کننده

فروشگاه بُنوو

کشور تولیدکننده

ایران


پونه، ۱۰۰ گرم، محصول بُنوُو